به گزارش افکارنیوز به نقل از جام جم آنلاین: پسر تبهکار که با فریب دختران نوجوان در اینترنت آنها را مجبور به سرقت طلاهای مادرشان میکرد، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش روز شنبه جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، ساعت ۹ صبح نهم اسفند ماه سال گذشته خانمی با مراجعه به کلانتری ۱۲۲ دربند گفت: روز گذشته متوجه شدیم سارق یا سارقین، از داخل منزل واقع در منطقه زعفرانیه اقدام به سرقت چند حلقه انگش‌تر و گوشواره کرده‌اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه یک تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان در اولین مرحله با مراجعه به محل ارتکاب سرقت به بررسی محل نگهداری طلا و جواهرات متعلق به مالباخته پرداختند.

با توجه به عدم هرگونه نشانه تخریب و یا به هم ریختگی در محل سرقت، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سرقت از نوع «داخلی» است و سارق یا سارقین با اطلاع دقیق از محل نگهداری طلا و جواهرات، تنها اقدام به سرقت بخشی از طلا و جواهرات مالباخته کرده‌اند.

با توجه به نتایج اولیه بدست آمده در خصوص نحوه و نوع سرقت انجام شده، کارآگاهان پایگاه یکم با اطمینان از داخلی بودن نوع سرقت به تحقیق از اعضای خانواده مالباخته پرداخته و در تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که شخصی به هویت «غلامرضا. ش» ۲۳ ساله با طرح و نقشه قبلی و از طریق اینترنت، زمینه آشنایی اولیه خود با دختر مالباخته را ایجاد و پس از چندین جلسه ملاقات حضوری و جلب اعتماد دختر نوجوان، با طرح ادعای کذب و دروغین مشکلات مالی ناشی از هزینه درمان و دادن وعده بازپس دادن طلا و جواهرات سرقت شده، دختر نوجوان را راضی کرده تا مقادیری از طلا و جواهرات متعلق به مادرش را در اختیار او قرار دهد که پس از گرفتن طلا و جواهرات نیز ناپدید شده است.

با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از تحقیقات و انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان پایگاه یکم ضمن شناسایی محل سکونت «غلامرضا. ش» در منطقه تهرانپارس خیابان بهار شمالی و انجام هماهنگی‌های لازم قضایی به مخفیگاه متهم رفته و در ساعت ۱۱ روز ۲۸ فروردین ۹۱ متهم را در داخل مخفیگاهش دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ انتقال دادند.

با دستگیری «غلامرضا. ش» و شناسایی از سوی دختر مالباخته، وی صراحتا به فریب دختران جوان و دریافت وجوهات نقد، طلا و جواهرات از آن‌ها اعتراف نمود که با توجه به اعترافات متهم، کارآگاهان موفق به شناسایی دو دختر جوان دیگری شدند که متهم به همین شیوه و شگرد، اقدام به دریافت چندین میلیون تومان پول و همچنین طلا و جواهرات از آن‌ها کرده بود.

سرهنگ کارآگاه علی اکبرپور رییس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، گفت: با اعتراف صریح متهم به فریب دختران جوان برای دریافت وجوه نقد و دیگر اموال باارزش از قبیل طلا و جواهرات، قرار قانونی از سوی مقام محترم صادر و تحقیقات تکمیلی جهت شناسایی دیگر شکات و مالباختگان احتمالی پرونده در دستور کار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرا گرفته است.