پیام طبرسی عضو کمیته علمی مقابله با کرونا  ضمن عرض تسلیت به همه مردم ایران به مناسبت درگذشت دو فوتبالیست محبوب کشورمان گفت: من شخصا هنوز در شوک این اتفاقات هستم و درگذشت این بزرگواران و همه عزیزان از دست رفته را تسلیت عرض می‌کنم.

وی ادامه داد:، اما در خصوص حاشیه‌هایی که در فضای مجازی ایجاد شده باید اشاره کنم در مورد واکسن بحث زیاد است، حرف‌های زیادی زده می‌شود و موجی در کشور راه افتاده است که باعث نگرانی مردم می‌شود، برخی عنوان کردند که اگر واکسن بود این اتفاقات برای این عزیزان نمی‌افتاد، الان در بریتانیا ۱۰ میلیون نفر واکسن زدند همین دیروز ۱۵۰۰ نفر فوت کردند، آیا واکسن توانست جلوی فوت این افراد را بگیرد؟.

فوق تخصص بیماری‌های عفونی تصریح کرد: اینکه بخواهیم با این بحث‌ها داغ خانواده‌های این عزیزان را بیشتر کنیم و آن را به مباحث غیرعلمی ربط دهیم کار درستی نیست، حتی در صورت واکسیناسیون هم تزریق واکسن اولویت‌بندی دارد، حتی گاهی شائبه‌ای ایجاد می‌شود که برخی از این سلبریتی‌ها می‌خواهند خودشان را در اولویت بالاتر برای واکسن قرار دهند.

وی ادامه  داد: این را هم باید تأکید کنم که واکسیناسیون هم به تنهایی منجر به کاهش مرگ و میر نمی‌شود و این وضعیتی که ما الان پیدا کردیم و رعایت‌ها بسیار کم شده که بسیار خطرناک است.

طبرسی تصریح کرد: اگر مطالبه سلبریتی‌ها از این جهت باشد که یک درخواستی کنیم و مردم را آگاه کنیم که واکسن بزنند و رعایت نکات بهداشتی را داشته باشند، درست است، اما نه اینکه دوستان خودشان در جشنواره کنار هم عکس بگیرند و ماسک را بردارند و بعد درخواست های نابه جا داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از عزیزانی که من شخصا خیلی دوست‌شان دارم دیروز عنوان کرده که ماسک زدن اشتباه است، گفت: این حرف‌ها در این موقعیت بسیار خطرناک است اما در مجموع حرف من این است که واکسیناسیون ربطی به این موضوعات نداشته و  فوت این دو عزیز استرس بسیار زیادی به بیماران وارد کرده است.

عضو کمیته علمی واکسن کوو برکت ایران اعلام کرد: خبر خوب این است که امروز به دو نفر آخر در مرحله اول واکسن را تزریق می‌کنند، یعنی ۵۶ نفر دوز اول را زدند و حدود ۳۰ نفر هم دوز دوم را دریافت کردند و خوشبختانه واکسن بدون هیچ عارضه‌ای بوده است و حتی اثربخشی آن برای من قابل انتظار نبود، لذا این موفقیت‌ها افق‌های خوبی را برای ورود به واکسیناسیون عمومی روشن کرده است.

وی در پایان اظهار کرد:هر میزان واکسن خارجی وارد شود باز به همه جمعیت کشور نمی‌رسد و ما نیازمند به واکسن داخلی هستیم، حتی دیروز بنده و خانم محرز به عنوان مجری اصلی طرح و دکتر صالحی پیشنهاد دادیم که اگر وزارت بهداشت مجوز صادر کند ما هم خودمان این واکسن را تزریق خواهیم کرد، چون به آن اعتماد کامل داریم و انشاءالله روزی در همین برنامه خبر دهیم که کرونا در ایران ریشه‌کن شده است.