به گزارش افکارنیوز ، سید جعفر تشکری هاشمی در گفتگو با مهر با اشاره به ورود قطعات در گمرک مانده واگنهای مترو گفت: قطعات این واگنها به طور منفصل وارد شده است که بعد از آماده سازی که نزدیک به دوم ماه زمان می برد به ایستگاه های مترو اضافه می شود.

وی با بیان این که هر قطار حداقل روزانه ۲۵ هزار نفر را جا به جا می کند گفت: با ورود این قطارها ۱۲ درصد به ظرفیت جا به جایی های مسافر در مترو افزده می شود.

نمی توانیم کسی را مجبور به نوسازی مینی بوس کنیم

معاون شهردار تهران با اشاره به آخرین وضعیت نوسازی ناوگان میی بوس ها گفت: شهرداری تهران و سازمان محیط زیست هر کدام ۱۰ میلیون تومان به صاحبان مینی بوس های فرسوده کمک کرده و شبکه بانکی کشور نیز ۲۰ میلیون تومان وام با بهره متوسط برای نوسازی مینی بوس های فرسوده به صاحبان خودرو می دهد.

وی ادامه داد: از واخر سال گذشته تعدادی از رانندگان داوطلبانه خواستار نوسازی مینی بوس هایشان شدند که به تدریج نوسازی مینی بوس های فرسوده ادامه دارد.

معاون شهردار تهران با تاکید بر این که از لحاظ قانونی اجباری به نوسازی مینی بوسهای فرسوده نیست گفت: می توان از تردد این مینی بوس های قدیمی در شهر جلوگیری کرد اما نمی توان آنها را مجبور به نوسازی خودروهایشان کرد.

راه اندازی خط ویژه اتوبوسهای تندرو رسالت با هماهنگی شورای شهر

تشکری هاشمی در ادامه با اشاره به برخی انتقادها در خصوص خط ویژه اتوبوسهای تندرو در محدود رسالت تا میدان آرژانتین گفت: ما درحال آماده سازی زیر ساختهای این خط هستیم و در تمام مراحل نیز همکاری تنگاتنگی با شورای شهر و کمیسیون عمران شورا داریم.