سرهنگ علی سلیمانی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شرق استان تهران، در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: امسال در روز ۲۲ بهمن با توجه به شرایط کرونا و برنامه‌های پیش بینی شده که شامل حرکت خودرویی و موتوری است، وظیفه پلیس در این خصوص سنگین‌تر هست.

وی افزود: در شهر‌ها و شهرستان‌های شرق استان تهران با توجه به برگزاری حرکت خودرویی و موتوری، در مسیر‌های اعلام شده جهت حرکت خودرو‌ها و موتور‌ها تمهیدات ترافیکی ویژه اعمال خواهد شد.

سلیمانی با ذکر این نکته که در شهرستان‌های شرق استان تهران حرکت خودرویی خواهیم داشت عنوان کرد: قطعا یوم الله ۲۲ بهمن امسال هم با حضور حداکثری هموطنان همراه خواهد بود و از رانندگان محترم تقاضامندیم که مسیر‌های جایگزین را برای تردد در صبح یوم الله ۲۲ بهمن انتخاب نمایند.

ریاست پلیس راهور شرق استان تهران این نکته را یادآور شده که در زمان حرکت خودرو‌ها و موتور‌ها تقاطع‌های همسو با این مسیر‌ها نیز به صورت مقطعی بسته خواهند ماند و پس از اتمام زمان رژه خودرو‌ها مسیر‌ها باز خواهند شد و در زمان برگزاری این مراسم حضور یدک کش، آمبولانس و آتش نشانی جهت جلوگیری از خطر‌های احتمالی پیش بینی شده است.

سرهنگ سلیمانی درباره محدودیت‌های کرونایی در شرق استان تهران هم گفت: پلیس از روز اول با تمام قوا، تمامی مصوبات ستاد ملی کرونا را هم داخل شهر‌ها و خارج از شهر‌ها اجرایی نمود و از شهروندان محترم خواهشمندیم با توجه به رنگ بندی اعلام شده توسط ستاد کرونا، رفت و آمد‌های خود را کنترل کنند تا خدای ناکرده جریمه‌ای برایشان صادر نگردد.

ریاست پلیس راهور شرق استان تهران در پایان با تشکر از شهروندان در خصوص رعایت موارد ترافیکی اظهار کرد: در بحث ارتقای فرهنگ ترافیک همه شهروندان می‌توانند دخیل باشند و پلیس در اجرای قانون می‌تواند بازدارنده باشد، اما یک شهروند و یک راننده، با فرهنگ بالای خود می‌تواند، تاثیرات بیشتری در معضلات ترافیکی داشته باشد.