آیین رونمایی از خطوط تولید و محصولات جدید شرکت نفت پارس صبح امروز برگزار شد.

اهداف این برنامه بهره برداری از طرح‌های زیست محیطی (پالایشگاه سبز)، رونمایی از سامانه جامع مدیریت راهبردی بر مبنای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و همچنین افتتاح اولین فروشگاه عرضه مستقیم محصولات شرکت نفت پارس است.

در حاشیه این برنامه محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: بحث محیط زیست بحث حیاتی است و در جهان صنعت آسیب زیادی به محیط زیست زده است.

وی ادامه داد: کار خوبی ازنظر زیست محیطی در پالایشگاه نفت پارس انجام شده که با این وسعت ما در ستاد فرمان حضرت امام بر محیط زیست تاکید داریم و در چند سال گذشته فقط در تهران یک هزار هکتار را درختکاری کرده ایم و این کار در استان‌های دیگر هم در حال انجام است.

مخبر گفت: در بحث کرونا این پالایشگاه نقش بی بدیلی داشته و ظرف ۲۳ روز توانست کارخانه‌ای با میزان تولید ۵ میلیون ماسک را احداث کند و هم اکنون حدود ۱۰۰ میلیون ماسک در انبار‌ها ذخیره شده است و مدیر این مجموعه هم در تزریق واکسن داوطلب شد.

وی بیان کرد: من به مردم عزیز عرض می‌کنم، همان طوری که گفته بودم در تولید ماسک خودکفا می‌شویم، در کمتر از دو ماه این کار انجام شد و در داروی رمدیسیور هم همینطور شد و بزرگترین کارخانه تولید واکسن را تا پیش از پایان فصل بهار در کشور راه اندازی خواهیم کرد. تولید واکسن باید انبوه باشد در غیر  این صورت اگر به تولید انبوه نرسد فایده‌ای نخواهد داشت.

وی ادامه داد: فاز اول تولید واکسن که بین ۲ تا ۳ میلیون دوز واکسن است تا پایان سال اتفاق خواهد افتاد. فاز دوم که ۱۲ تا ۱۴ میلیون است حتما در بهار اتفاق خواهد افتاد و فاز بعدی هم بعدا اعلام خواهد شد و اعلام میکنم در بحث تولید انواع واکسن خودکفا خواهیم شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام گفت: هم اکنون بیش از ۵ کشور تقاضای خرید واکسن از ما را دارند که بنده گفتم تا وقتی که تمام مردم ایران تامین واکسن نشده اند نباید آن را صادر کرد. امیدواریم دستورالعمل‌ها به خوبی طی شود و نتایج خوبی به دست آید.