به گزارشافکارنیوز به نقل از مشرق، این روزها به خاطر این که بسیاری از ما کارهای زیادی را در طول روز انجام می دهیم، زمان زیادی برای انجام برخی از کارها نداریم. یکی از مواردی که همیشه آن را به عنوان یک زمان مفید برای سرعت بخشیدن به کارهایمان می دانیم زمان صرف غذا است.

عادت تند غذا خوردن برای بدن می تواند بسیار مضر باشد و همین امر است که باعثبروز بیماری ها متفاوت می شود اما بهتر است بدانید که با آرامش غذا خوردن نیز می تواند برای بدن بسیار مفید باشد.یکی از اولین دلایلی که می توان بر علیه تند غذا خوردن استفاده کرد این است که با این کار شما به مقدار بیشتری در معرض چاق شدن قرار می گیرید و این می تواند باعثبروز بیماری های قلبی و عروقی در بدن شما شود. همچنین به تازگی متخصصین به این نتیجه رسیده اند که افرادی که تند غذا می خوردند بیشتر از دیگران به دیابت نوع دوم مبتلا می شوند.متخصصین به این نتیجه رسیده اند که افرادی که تند غذا میخورند ۲.۵ برابر بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار می گیرند. همچنین آرام غذا خوردن نیز مزیت های بسیار زیادی دارد به گونه ای که باعثبهبود در دستگاه گوارش شما می شود.

محققان برای اینکه بتوانید آرامتر غذا بخورید پیشنهاد می کنند تا از سالاد یا ماست کنار غذا استفاده کنید این کار باعث می شود تا سرعت شما در خوردن غذای اصلی پایین آید و احتمال ابتلا به بیماری های ذکر شده در شما پایین می آید.