به گزارش افکارنیوز، جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ نوشت: مأموران کلانتری ۱۷۱ مصطفیخمینی در ۲۷ فروردین ماه سال جاری در حین گشتزنی در اتوبان تهران ـ قم متوجه درخواستهای کمک سرنشین زن یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ، در صندلی عقب خودرو شدند که راننده آن با سرعت زیاد در حال حرکت داخل اتوبان بود.

مأموران گشت کلانتری با مشاهده این صحنه به راننده خودرو دستور ایست داده اما راننده پراید با افزایش سرعت تلاش داشت تا از دست آن‌ها متواری شود؛ در زمان تعقیب و گریز، مأموران شاهد آن بودند که سرنشین زن صندلی عقب خودرو چندین بار قصد داشت تا با وجود سرعت بالای پراید، خود را به بیرون پرتاب نماید که مأموران با مشاهده این صحنه و اعلام هشدار از طریق بلندگو، وی را از انجام این کار منصرف کردند.

در ادامه تعقیب و گریز و عدم توجه راننده پراید به دستور ایست پلیس، مأموران کلانتری اقدام به تیراندازی هوایی کرده که راننده پراید در نزدیکی عوارضی تهران قم، مسیر خود را به سمت یکی از جاده‌های فرعی و خاکی اتوبان تغییر داد که در ‌‌نهایت راننده پراید کنترل خودرو را از دست داده و لاستیک پراید به داخل گودالی می‌افتد که همین موضوع باعثتوقف خودرو و نجات سرنشین زن پراید می‌شود.

با توقف پراید، مأموران به تعقیب راننده پرداخته و با وجود درگیری میان مأموران و راننده پراید و تلاش این شخص برای فرار از دست مأموران، سرانجام متهم به هویت «مجید. م» ۳۳ ساله دستگیر و به کلانتری منتقل می‌شود.

با انتقال سرنشینان پراید به کلانتری، سرنشین زن پراید در اظهارات اولیه خود عنوان داشت که راننده خودرو قصد آزار و اذیت و تجاوز به وی را داشته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور شعبه ۱۰۱ دادگاه بخش آفتاب، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با ارجاع پرونده به پایگاه نهم پلیس آگاهی، زن شاکی در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در ۲۷ فروردین سال جاری برای انجام خرید به خیابان ۲۰ متری افسریه رفته بودم؛ پس از خرید و به قصد بازگشت به خانه، سوار یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ شدم که ناگهان راننده خودرو مسیرش را تغییر داد و با سرعت زیادی شروع به حرکت کرد. با تغییر مسیر حرکت، به راننده پراید اعتراض کردم که ناگهان وی شروع به تهدید کرد؛ تصمیم گرفتم تا خود را از ماشین به بیرون پرتاب نمایم که راننده پراید با افزایش سرعت ماشین، به صورت دیوانه وار به مسیر خود ادامه داد و همین موضوع باعثشد تا نتوانم خودم را از ماشین به بیرون پرتاب نمایم. در حالیکه به راننده پراید التماس می‌کردم که مرا‌‌ رها کند، متوجه شدم که او قصد آزار مرا دارد و او به صراحت نیز قصد خود را از سوار کردن من به ماشین عنوان کرد. ناگهان در حالیکه همچنان به راننده پراید التماس می‌کردم که مرا‌‌ رها کند، در یک لحظه و با مشاهده ماشین پلیس، درب عقب خودرو را باز کرده و با فریاد زدن از پلیس کمک خواستم که مأموران با مشاهده این صحنه به کمک من آمده و مرا از دست این جوان نجات دادند.

بررسی سوابق مجرمانه متهم

در ادامه رسیدگی به این پرونده، کارآگاهان به تحقیق از «مجید. م» پرداخته و متهم در‌‌ همان مراحل اولیه تحقیقات، به ناچار لب به اعتراف گشود و به «آدم ربایی و تلاش برای آزار و اذیت» اعتراف کرد.

در ادامه رسیدگی به این پرونده و در بررسی سوابق مجرمانه متهم، کارآگاهان پایگاه نهم اطلاع پیدا کردند که «مجید. م» از اراذل و اوباش و مجرمان سابقه داری است که دارای سوابق متعدد دستگیری به اتهام ارتکاب جرایم مختلف زورگیری، شرارت، درگیری با مأموران، شرب خمر، سرقت و… است و از سال ۸۰ تاکنون، بار‌ها دستگیر و روانه زندان شده است.

سرهنگ کارآگاه مرتضی رستمی رییس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر، گفت: با اعتراف صریح متهم به آدم ربایی و تلاش برای آزار و اذیت و احتمال افزایش دیگر جرایم ارتکابی از سوی متهم، قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی صادر و شناسایی دیگر شکات احتمالی پرونده در دستور کار کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است لذا از کلیه شهروندان محترم بویژه شهروندان خانم که توسط سرنشین یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ مورد زورگیری و یا آزار و اذیت قرار گرفتهاند درخواست و دعوت میشود تا جهت شناسایی متهم و طرح شکایات خود به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع درشهرری ـ خیابان آستانه مراجعه نمایند و اطمینان داشته باشند که هرگونه شکایت آنها نزد پلیس کاملا محرمانه بوده و پلیس خود را موظف به حفظ اسرار شهروندان میداند.