به گزارش افکارنیوز به نقل از روابط عمومی برج میلاد تهران، بزرگداشت فردوسی در راستای ماموریتهای جدید برج میلاد در حوزه برگزاری بزرگداشتهای مفاخر ایرانی، ۲۶ اردیبهشت ماه در گنبد آسمان برج میلاد تهران برگزار میشود.

در این برنامه، قرار است از مفاخر پرده خوانی، صورت خوانی و نقالی شهر تهران مورد تجلیل قرار گیرند. همچنین اجرای نقالی و شاهنامه خوانی و سخنرانی اساتید در حوزه شاهنامه از دیگر برنامه‌های این بزرگداشت است.

برج میلاد تهران به عنوان نماد ملی و هویتی معاصر ایران در رویکرد جدید خود در کنار تمام کارکردهای فنی –مهندسی به یکی از مجموعه‌های فرهنگی هنری پایتخت تبدیل شده است و بر این اساس برگزاری مفاخر بزرگ ادبی، هنری، فرهنگی، تاریخی و… اعم از مفاخر قدیمی و معاصر در دستور کار خود قرار داده است.

با توجه به اینکه در چند ساله اخیر همواره مشاهده کرده‌ایم که برخی از کشورهای همسایه در تلاش برای دستیابی به بخش‌هایی از جزایر ایرانی و همچنین به ثبت رساندن مفاخر بزرگ ایرانی به نام خود هستند، برگزاری بزرگداشت‌ها و معرفی مفاخر ایرانی باید در سطحی گسترده به یک ماموریت اصلی برای مجموعه‌های فرهنگی و هنری تبدیل شود.

بزرگداشت ابوالقاسم فردوسی سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه ساعت ۱۸ تا ۲۰ در گنبد آسمان برج میلاد تهران برگزار میشود.