انوشیروان محسنی بندپی ، استاندار تهران در حاشیه بازدیداز آزادراه غدیر این آزادراه را از حیث ایجاد دسترسی برای شهروندان استان تهران کم نظیر توصیف کرد و گفت:ساخت این آزاد راه از سال ۹۴آغاز شده که تمامی استانداردهای بزرگراهی در آن رعایت شده و که از حیث پدافند غیر عامل برای استان تهران بسیار حائز اهمیت است.

محسنی بندپی ادامه داد:با احداث این آزاد راه برای خودروهای سبک ۱۱۰کیلومتر و خودروهای سنگین ۹۵ کیلومتر کاهش مسافت را شاهدیم و ۸۵ کیلومتر آزادراه در حوزه سرزمینی استان تهران قرار دارد و در سالروز میلاد امام علی (ع) بهره برداری می‌رسد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود وضعیت مدیریت کرونا در استان را بسبار شکننده توصیف کرد و افزود: با توجه به افزایش روند مراجعه سرپایی، بیماران بستری و ویژه در مراکز درمانی استان تهران در روزهای اخیر و چرخش ویروس جهش یافته انگلیسی کماکان ناگزیر به اتخاذ تدابیر هوشمند در استان تهران هستیم.

استاندار تهران ادامه داد:در خصوص عدم تردد به استان‌های شمالی اعمال محدودیت برای تردد شهروندان تهرانی به سایر استان‌ها باتوجه به نتیجه پایش‌ها از اعمال محدودیت‌ها و بررسی‌های ستاد ملی مقابله با کرونا در صورت صلاحدید محدودیت‌های جدید از سوی ستاد ملی اعلام خواهد شد.

محسنی بندپی با اشاره به تداوم محدودیت‌های کرونایی در استان تهران ادامه داد:کماکان محدودیت‌های شبانه (۲۱ الی ۳صبح) و همچنین منع تردد به استان‌های شمالی گیلان، مازندران وگلستان همچنین کلانشهرهای شیراز، اصفهان و مشهد و کیش و قشم که قبلا اعلام شده ادامه دارد.

استاندار تهران ضمن قدردانی از همراهی شهروندان تهرانی در رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد:نگرانی عمده ما از کاهش میزان رعایت فاصله گذاری اجتماعی به ویژه در حمل و نقل عمومی نظیر مترو و اتوبوس است و زمانی که عادی انگاری شرایط تلقی شود مدیریت این بیماری در استان تهران دشوار خواهد شد.