حجت نظری، رئیس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران در آیین بهره برداری از 15 زمین ورزشی شامل ۵ زمین تنیس خاکی و ۱۰ زمین چمن مصنوعی منطقه ۱۹ تهران اظهارداشت: امروز خیلی خوشحالیم که در منطقه 19 شهرداری تهران شاهد افتتاح پنج زمین خاکی تنیس و 10 زمین چمن مصنوعی هستیم.

وی ادامه داد:  تلاش شده تا ما فاصله شمال و جنوب را کاهش دهیم. اما نه با شعار، بلکه از طریق شکستن دیوارها و سدهایی که شاید خیلی وقت‎ ها برای مردم کمتر برخوردار تهران به اصطلاح ورزش، لوکس و دست نیافتنی تعریف می‌شد.

وی افزود: امروز خوشحالیم که توانستیم تنیس را ورزشی برای همه شهروندان تهرانی در نظر بگیریم. اتفاقاً صحبتی با عزیزی رئیس محترم فدراسیون تنیس داشتیم و تصمیم گرفتیم که تلاش کنیم در ادامه هم بتوانیم زمین های تنیس خاکی را در مناطق دیگر جنوب تهران ایجاد کنیم.

نظری ابراز امیدواری کرد که  در پنج پهنه در شهر تهران زمین‎های تنیس را برای شهروندان احداث شود تا هرگز این تصور پیش نیاید که این ورزش متعلق به قشر و طبقه خاصی است و همه تهرانی‎ها اگر به تنیس علاقه دارند بتوانند از این امکان استفاده کنند.

وی خطاب به مسئولین شهرداری منطقه 19 نیز گفت: نکته دیگر این است که این زمین ‎ها به واسطه موقعیت جغرافیایی و دسترسی خوبی که دارند، شهروندان مناطق دیگر هم می‌توانند از این زمین ها استفاده کنند. آنچه که خیلی مهم است، گلایه شهروندان در مناطق جنوبی است که میرگویند زمین‌هایی که شهرداری داشته یا اکنون در اختیار دارد و تلاش کرده آنها را آماده بهره‌برداری کند به بهره بردارانی داده شده که آنها برای استفاده از این زمین‎ها مبالغ بالایی دریافت می‌کنند که شهروندان خود این منطقه نمی‌توانند از آن استفاده کنند. لذا تقاضا می‎کنم برای بهره برداری عنایت ویژه داشته باشید و سیاست های کلان شورای شهر و کمیته ورزش را در نظر بگیرید.   

رئیس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران در ادامه خاطر نشان ساخت: همچنان در منطقه 19 به ویژه در بوستان ولایت این ظرفیت وجود دارد که دیگر ورزش‌ها که شاید برای ایجاد  بسترشان هزینه بالایی نیاز نیست را ایجاد کنیم و بتوانیم این فضا را به یک مجموعه ورزشی در کنار تنیس و چمن مصنوعی برای فوتبال، والیبال و بسکتبال در فضای باز تبدیل کنیم.

وی طی پیشنهادی اظهار داشت: یکی از کاستی‎ های ما در تهران، فضا برای ورزش‌های ماسه‎ای است. می‌توانیم فضایی برای کسانی که می‌خواهند فوتبال ساحلی و والیبال ساحلی انجام دهند ایجاد کنیم و منطقه 19 و بوستان ولایت این ظرفیت را دارد و مطمئنا این اراده هم در سازمان ورزش و هم در شهرداری منطقه نوزده وجود دارد و ما هم کمک می‎کنیم که در مدت کوتاهی شاهد اجرای این پروژه‎ها باشیم و شهروندان تهرانی به خصوص شهروندان مناطق جنوبی بتوانند بیشتر از این امکانات استفاده کنند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: امیدوارم با وجود همه محدودیت‎ هایی که شرایط کرونایی و تحریمی به وجود آورده است این دست اقدامات ولو کوچک اما در عمل و اثر بزرگ بتواند برای شهروندان ما مفید باشد.