سرهنگ حسین فاضلی فرمانده انتظامی شهرستان دماوند اظهار کرد: با افزایش وقوع پرونده‌های کلاهبرداری به شیوه کارت به کارت و کشاندن مالباختگان پای دستگاه خودپرداز تحت عنوان برنده شدن در مسابقات رادیویی و سفر به عتبات، موضوع به‌طور ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

وی گفت: ماموران انتظامی با انجام تحقیقات پلیسی و بررسی‌های همه جانبه موفق به شناسایی ۳ نفر از کلاهبرداران حرفه‌ای و سابقه‌دار شدند که توسط رئیس باند از داخل زندان هدایت می‌شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان دماوند ادامه داد: با هماهنگی قضایی پس از انجام تحقیقات گسترده فنی و پلیس، متهمان در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و در بازجویی‌های به‌عمل آمده نامبردگان به کلاهبرداری به شیوه کارت به کارت به همراه رئیس باند از داخل زندان در سطح شهرستان و کشور اعتراف کردند.  

فاضلی بیان کرد: پس از تحقیقات گسترده موفق به کشف تعداد زیادی کارت عابربانک و برگه‌های تراکنش بانکی که توسط همدستان با افتتاح حساب‌های متعدد و دریافت درصد از سوی رئیس باند که در داخل زندان بود شدند. 

وی تصریح کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی و مبلغ یک میلیاردو هفتاد میلیون ریال کلاهبرداری کشف که تحقیقات در جهت تکمیل پرونده و دیگر مالباختگان در دست اقدام است. 

فرمانده انتظامی شهرستان دماوند در پایان با بیان اینکه موفقیت پلیس در کشف جرائم نتیجه تعامل با شهروندان است تاکید کرد: شهروندان عزیز، از قراردادن اطلاعات حساب، شماره و رمز کارت خود در دسترس عموم پرهیز و فریب اعزام به پای دستگاه خودپرداز و شیوه سارقین جهت پرداخت جوایز جداً خودداری کنند.