سردار حسین اشتری فرمانده ناجا در حاشیه پانزدهمین همایش سراسری روسا و مدیران پلیس راهور نیروی انتظامی اظهار کرد: نیروی انتظامی هم باید ماموریت‌های خود را انجام دهد و هم یک مجموعه بزرگ خدمت رسانی است که این را رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند. پلیس راهور و راه، شبانه روز و در همه شرایط در خدمت مردم هستند و باید در همه جا حضور داشته باشند.

وی ادامه داد: وقتی هم مردم به منازل خود می‌روند باز هم با پلیس کار دارند و اهدافی که برای ما مشخص شده جلوگیری از  تصادفات و کاهش جان باختگان است و اگر این دو موضوع دنبال شود بسیار اثر بخش خواهد بود، هر نفری که بر اثر تصادف جانش را از دست می‌دهد  بیش از ۵ میلیارد تومان خسارت به دولت وارد می‌کند و خسارت روحی از این خسارت بیشتر است و قابل جبران نیست.

سردار اشتری گفت:همه مطلع هستیم و در بین عزیزان خود دیده ایم که وقتی مصیبت این چنینی وارد می‌شود چقدر سخت است و کار شما نیرو‌های راهور نجات جان مردم است و ارزش بسیار بالایی دارد. هیچ دینی مانند اسلام برای جان انسان ارزش قائل نیست.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز فرمودند که باید کشته شدگان رانندگی به اقل خود برسند. طرح‌های خوبی برای کاهش باختگان انجام شده است. مکاتبات زیادی با وزارت راه داشته ایم، ولی باید بیشتر کمک‌ها انجام شود و باید در خودروسازی هم خودرو‌های بی کیفیت وارد جاده‌ها نشوند و ما این کار را انجام می‌دهیم.

وی گفت: به همین اندازه که خودرو ها، جاده‌ها و سفر‌ها افزایش پیدا می‌کند تصادفات هم رخ می‌دهند، ولی باید کاهش یابد. ما کاهش  تصادفات را داشته ایم، ولی پیش بینی ما این است در نوروز افزایش سفر‌ها داشته باشیم و ما طبق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا رفتار می‌کنیم. مردم هم باید از سفر‌های غیر ضروری پرهیز کنند.

سردار اشتری بیان کرد:امیدواریم در سال ۱۴۰۰ به نقطه اوج کار خود برسیم و برآورد ما هم این است که تمام معیار‌های خودمان برای پلیس هوشمند را اجرا کنیم و بیشترین تحول در این زمینه در پلیس راهور خواهد بود. ما نمی‌توانیم به اندازه افزایش در سفرها، خودرو‌ها و ... نیرو‌ها را افزایش دهیم و هر چقدر هم تعداد نیرو را افزایش دهیم نمی‌توانیم همه جا را پوشش دهیم و باید هوشمند سازی را انجام دهیم تا همه نقاط تحت پوشش پلیس باشند.