سید جلال ملکی با اعلام خبر آتش‌سوزی گسترده در یک کارخانه تولیدی در شهر قدس، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: ساعت 19:33 امشب (24 اسفند) یک مورد آتش‌سوزی گسترده در یک کارخانه تولیدی در شهر قدس، خیابان چمن به سامانه 125 آتش‌نشانی شهرداری تهران از طرف دوستان و همکاران در آتش‌نشانی شهر قدس اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی به همراه خودروی "فوماتیک"، خودروی حامل کف، تانکر و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به عنوان نیروی کمکی محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران افزود: نیروها و ایستگاه‌های عملیاتی شهر قدس به همراه مدیرعامل همچنین ایستگاه کمکی از شهریار از لحظات نخست وقوع آتش‌سوزی در محل حادثه حضور داشتند و آتش‌نشانان تهرانی نیز به کمک آنها شتافتند.

وی تصریح کرد: محل حادثه کارخانه‌ای به وسعت حدود هزار و متر بود که یک سوله به وسعت حدوداً 600 تا 700 متر در آن قرار داشت.

ملکی خاطرنشان کرد: این کارخانه در زمینه تولید رنگ و حلالهای فوری فعالیت داشت و حجم زیادی از بشکه‌های قابل اشتعال و انفجار هم داخل سوله و هم محوطه چیده شده و کل محوطه (هم سوله و هم محوطه) شعله‌ور بود.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران ادامه داد: در ابتدا صداهای انفجارهایی از محل حادثه به گوش می‌رسید که مربوط به انفجار بشکه‌های تینر، رِزین و حلالهای فوری بود که آتش‌نشانان با اتخاذ تدابیر عملیاتی مناسب از چند طرف عملیات را آغاز کرده و خوشبختانه از گسترش بیشتر و سرایت آتش به کارگاه‌ها و املاک همجوار جلوگیری به عمل آمد.

وی متذکر شد: اکنون تا حد زیادی شعله‌زنی انجام شده و نیروها در حال ورود به مرحله لکه‌گیری شدند همچنین تا به این لحظه این حادثه مورد مصدومیت شدید و تلفات جانی نداشته و تا ساعتی دیگر آتش‌نشانان تهرانی، محل حادثه را تحویل عوامل آتش‌نشانی شهر قدس می‌دهند تا مراحل پایانی لکه‌گیری، علت‌یابی و برآورد خسارت توسط آنها انجام شود.

آتش‌نشانی , سازمان آتش‌نشانی تهران , آتش‌سوزی , حوادث ,

آتش‌نشانی , سازمان آتش‌نشانی تهران , آتش‌سوزی , حوادث ,

آتش‌نشانی , سازمان آتش‌نشانی تهران , آتش‌سوزی , حوادث ,