یکصد و بیست و چهارمین نشست استانی مقابله با بیماری کرونا عصر امروز برگزار شد.

عبدالحمید پناهی فرماندار شهرستان دنا در این نشست با اشاره به افزایش ۴ برابری تست‌های کرونا از مردم سی‌سخت گفت: مردم سس‌سخت و ادارات پر مراجعه شهرستان در اولویت واکسیناسیون کرونا قرار گیرند.

وی با اشاره به ممنوعیت هرگونه  تجمع و همچنین کنترل ورودی‌های شهرستان دنا گفت: موارد مثبت کرونا از ۳۳ درصد به ۱۳۰ درصد رسیده افزایش یافته است، با این شرایط پیش برویم سی‌سخت از چاه زلزله به چاله کرونا افتاده است.

سالار حسین‌پور با اشاره به اینکه ۲۰۰ مکان برای ارائه کالاهای تنظیم بازار در شهرستان بویراحمد در نظر گرفته شده،  بیان کرد: تقاضا برای کالای تنظیم بازار زیاد است.

وی در خصوص شلوغی فروشگاه زنجیره‌ای و عدم رعایت پروتکل‌ها گفت: چند بار فروشگاه‌های بزرگ را تعطیل کردیم.

امان‌الله جهان بین از اقدامات پیشگیرانه هلال احمر در مواجه با بیماری کرونا گفت: ۲۵۰۰ بسته اقلام حفاظتی، ۱۲۵ هزار ماسک در قالب ۲۵۰۰ بسته و ۲۵۰۰ هزار الکل در اختیار مردم دنا، سی‌سخت و روستاهای اطراف قرار گرفت.

علی ملک‌حسینی دادستان مرکز کهگیلویه و بویراحمد هم از افزایش ۹۷ درصدی تردد در جاده‌های استان نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: این آمار نشان می‌دهد آهنگ سفر خود به خود نواخته شده است.

وی با اشاره به برخورد با صاحبان مراسمات عروسی و عزا، تعطیلی مراسم و بازداشت افراد گفت: مسیرهای ورودی به استان مسدود می‌شوند.

ملک‌حسینی از پلمب کافی‌شاپ‌ها مختلف خبر داد  و گفت: برای ایام تعطیلات کشیک مشخص شده است.

در ادامه احد جمالی معاون استاندار با بیان اینکه متاسفانه وضعیت کرونای انگلیسی در استان خوب نیست، گفت: با توجه به آمارها، کرونای انگلیسی چند شهر استان را تهدید می‌کند و وضعیت شهرهای جنوبی استان بهمئی، کهگیلویه و گچساران مطلوب نیست.

معاون استاندار وضعیت بویراحمد و دنا را هم خطرناک توصیف کرد و گفت: شهر در آستانه نوروز شلوغ شده که فرمانداران و اصناف این موضوع را مدیریت کنند.

وی با اشاره به سخنان رئیسی سخنگوی ستاد ملی کرونا گفت: طبق سخنان دکتر رئیسی خطر کرونای انگلیسی بیخ گوش چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد است.

این مسئول عنوان کرد: کرونا مدیریت شود اگر مدیریت نشود باید منتظر موج خطرناک و کشنده کرونا باشیم.