حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در نشست شورای عالی قوه قضاییه با شورای قضایی استان‌ها گفت: به حق گرایش پیدا کنیم و تلاش کنیم در راه حق ایستادگی شود انسان در مسیر حق و شناخت حق باید صبر داشته باشد قضاوت یکی از ماموریت‌ها و شئون ممتازه انبیاء است.

وی ادامه داد: قضاوت به حق جایگاه ممتازی دارد. برخی حقوق خوان و برخی حقوقدان و برخی حق خواه و حق محور هستند ممکن است عده‌ای دانش حقوقی داشته باشند، اما برخی علاوه بر دانش حقوقی حق خواه هستند؛ که این ارزشمند است.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: وقتی رهبری شعاری اعلام می‌کنند نیاز کشور است؛ همه دستگاه‌ها برای تحقق آن باید تلاش کنند دستگاه قضایی باید در هر بخشی که امکان رفع موانع تولید و حمایت از تولید وجود دارد، وارد شود.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: همکاران مان بیش از دو هزار واحد تولیدی را فعال کردند که جای تقدیر و تشکر دارد مساله ما حمایت از تولید است؛ تولید در کشور نباید با مانعی مواجه شود.

وی با بیان اینکه اگر کسانی که مسئولیت داشتند و یا مسئولیت دارند با ترک فعل وظیفه خود را انجام ندهند و واحد تولیدی با تعطیلی مواجه شود گفت: این افراد بایستی نسبت به ترک فعل خود پاسخگو باشند و این پاسخگو بودن باعث پیشگیری از تکرار این موضوع در آینده می‌شود.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: فساد اقتصادی مانع رونق تولید است؛ اگر در جایی رشوه و رانت خواری باب شد، رونق تولید نخواهیم داشت در امنیت اقتصادی، رونق اقتصادی اتفاق می‌افتد.

رئیسی ادامه داد: امنیت اقتصادی در گرو مبارزه با فساد است مطلقا اجازه ندهید در هیچ کجا فساد اداری حاکم شود و این حساسیت در همکاران ما وجود دارد و دستگاه قضا اجازه نخواهد داد فساد در هیچ کجای کشور لانه کند.

رئیس قوه قضائیه اظهار کرد: ۴۰ سامانه و ۲۵ سرویس استعلامی در دستگاه قضا راه اندازی شد و اطاله دادرسی با همت همکاران قضایی مرتفع خواهد شد و در سال گذشته ۱۳ درصد کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها را داشتیم.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تصریح کرد: اگر اینقدر که برخی آقایان جلسه گذاشتند برای اینکه چطور بتوانند از غربی ها یک امکانی برای این کشور بگیرند جلسه برای رونق تولید و رفع موانع تولید در کشور می گذاشتند بسیار می توانست در گره گشایی در کشور موثر باشد.

وی ادامه داد : حساب کنند چقدر وقت کشور را برای مواردی که نتیجه ای نداشت گذاشتند اگر همین وقت را برای رفع موانع تولید می گذاشتند امروز بسیاری از کارخانه ها تعطیل و نیمه تعطیل در کشور فعال شده بود.

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد:پرونده واحدهای تولیدی باید با سرعت مورد رسیدگی قرار گیرد و باید به شعبات تخصصی که این پرونده‌ها را رسیدگی می‌کنند کمک شود.

رئیسی بیان کرد: دادستان های سراسر کشور از نیروهای امنیتی و اطلاعاتی برای شناخت شبکه‌های در هم تنیده قاچاق کالا کمک بگیرند.