محمد مهدی حاج‌محمدی رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور صبح امروز در نشست گروه‌های جهادی استان بوشهر با اشاره به حفاظت و صیانت از زندانیان و توجه به معیشت آنان بیان کرد: در این زمینه با تلاش گروه‌های جهادی اقدامات مهم و موثر در شرایط کرونایی به خانواده زندانیان نیازمند انجام شده است.

رئیس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با بیان اینکه مردم انتظار دارند ما زندانبانان خوبی باشیم افزود: گروه‌های جهادی و مردم برای این کار می‌توانند به ما کمک کنند.

او با بیان اینکه زندان‌بان خوب ضمن تلاش برای نجات و احیا زندانی از خانواده وی هم مراقبت می‌کند گفت: حفظ حقوق زندانیان و پیشگیری از افزوده شدن جمعیت کیفری از موارد مهم و در اولویت است.

رئیس سازمان زندان‌ها با اشاره به نقش مهم گروه‌های جهادی در راستای مسئولیت‌های اجتماعی به اشتغال زندانیان پرداخت و بیان کرد: امسال به طرح‌های اشتغال‌زایی و حمایت از خانواده زندانیان توجه ویژه‌ای شده است.

حاج‌محمدی با بیان اینکه با زندانی شدن سرپرست خانواده، خانواده زندانی در معرض لغزش قرار می‌گیرند عنوان کرد: اگر یک زندانی احیا، ولی خانواده او فراموش شود موفق نیستیم.

او به اجرا پویش «پنجره فولاد» برای حمایت از خانواده زندانیان پرداخت و بیان کرد: پویش پنجره فولاد با هدف حمایت از خانواده زندانیان و حل مشکلات آنان راه‌اندازی شده که در گام نخست کارکنان سازمان زندان‌ها پیش‌قدم شدند که به عشق امام رضا (ع) ماهانه مبلغ ۸ هزار تومان به قصد حمایت از خانواده زندانیان پرداخت می‌کنند.

رئیس سازمان زندان‌ها با بیان اینکه اکنون ۵۰ درصد از محکومان واجدان شرایط در زندان‌ها اشتغال‌زایی شده‌اند گفت: هدف‌گذاری سازمان زندان‌ها امسال برای اشتغال ۸۰ درصد محکومان واجدان شرایط است که برای تحقق این هدف بخش خصوصی می‌تواند کمک و مشارکت کند.

تاج‌زاده افزود: ایجاد سامانه حمایت شناسایی خانواده زندانیان نیازمند، می‌تواند ما را در مراقبت به موقع و به هنگام از خانواده زندانی کمک کند.

او فلسفه راه‌اندازی این سامانه را شناسایی خانواده زندانی و ثبت‌نام آنان دانست و گفت: تاکنون ۲۵ هزار خانواده زندانی نیازمند شناسایی و مشخصات آن‌ها ثبت شده است.