علی فرهادی عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و مسؤول کانون بسیج اساتید این دانشگاه نسبت به بی توجهی و عدم احساس وظیفه اجتماعی شهرداری تهران در پوشش جو انتخاباتی و نشاط بصری کافی به روزهای انتخابات بر روی در و دیوار شهرداری تهران، واکنش نشان داد.

وی گفت: در ایام محرم سال‌های قبل که شهرداری تهران نسبت به سیاه پوش کردن شهر به حد کافی اقدام نکرد و باعث واکنش منفی فعالین مذهبی و اجتماعی شد، عجیب‌ترین پاسخ محمدرضا جوادی یگانه معاون اجتماعی و فرهنگی به افکار عمومی این بود که پارچه مشکی به اندازه کافی در بازار موجود نبوده و در این باره توئیت‌ها و پاسخ‌های بسیار صادر شد.

فرهادی ادامه داد: در ادامه جو غیر انقلابی شهرداری تهران در اسم و فامیل بازی کردن با نام کوچه و خیابان‌های ساخته شده قبلی، شاهد کم توجهی به بزرگداشت بصری یوم‌الله هایی بودیم که از مهمترین آنها شهادت سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی بود و جو بصری شهر تهران آن هم بعد از آنکه اعتراض فعالین انقلابی بلند شد، بعد از لبنان و عراق مزین به تصاویر سردار شهید سلیمانی شد و هم اکنون نیز هم شاهد کم توجهی شهرداری تهران به فضای انتخابات نسبت به گذشته هستیم.

وی تصریح کرد: اکنون جای این سوال در ذهن پدیدار می‌شود چگونه است که شهرداری تهران سال‌هاست چنین عمل می‌کند و جالب‌تر آنکه در برابر اعتراضات هم بی توجه عبور می‌کند.

مسؤول کانون بسیج اساتید دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی افزود: اگر این تعطیلی‌های زیر ساختی پایتخت و نگاه درآمدزایی به طرح ترافیک در ایام همه‌گیری بیماری کرونا و .... را در نظر بگیریم گویی نوعی به محاق بردن و به مسلخ کشیدن ارزش‌های انقلابی و همچنین معترض‌سازی‌های عمدی و  تصنعی را شاهد هستیم که ضرورت دارد به مصداق جرم ترک فعل مسؤولین مورد بررسی و در صورت اثبات برخورد، مناسب قرار گیرد چراکه نباید فساد و ترک فعل را صرفا در مسائل مالی و امثال آن جستجو کنیم و چه بسا مواردی از این دست به مراتب خطرناک تر و ویرانگرتر از مشتی دلار و سکه و ساختمان خواهد بود.