فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کارت شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ از روز یکشنبه ۶ تیر بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است و این مهلت تا  ساعت ۲۴ امشب سه شنبه ۸ تیر ۱۴۰۰ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org ادامه دارد.

زرین آمیزی بیان کرد: چنانچه داوطلب در اطلاعات مندرج در کارت شرکت در آزمون، مغایرتی مشاهده کرد باید بر اساس توضیحات مندرج در ذیل کارت شرکت در آزمون اقدام کند.

مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش افزود: تمام داوطلبان برای حضور در جلسه آزمون باید کارت شرکت در جلسه آزمون، کارت ملی یا شناسنامه عکسدار به همراه داشته باشند. از ورود افراد بدون مدارک اعلام شده در جلسه آزمون جلوگیری خواهد شد.

زرین آمیزی ادامه داد: آدرس حوزه امتحانی متقاضیان گروه‌های آزمایشی مختلف بر روی کارت ورودی درج شده است و اگر داوطلبی در چند گروه آزمایشی کنکور شرکت کرده است باید کارت ورودی را در هر گروه آزمایشی جداگانه پرینت بگیرد و نسبت به شناسایی حوزه امتحانی خود در آن گروه آزمایشی اقدام کند.

گفتنی است، کنکور سراسری از فردا صبح در سراسر کشور آغاز می‌شود و برخی از داوطلبان با مشکل در اختیار نداشتن شناسنامه عکس دار رو به رو هستند که با پیگیری این موضوع از سوی سازمان سنجش مشخص شد داوطلبان باید کارت ملی یا شناسنامه عکس دار را برای آزمون به همراه داشته باشند و در اختیار داشتن هر دو مدرک شناسایی ضروری نیست.