کمبود ۴ هزار معلم در مدارس تهران

 "شکراله حسن بیگی " معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران اظهار کرد: مقرر شده مکاتباتی از طریق شخص استاندار تهران با وزیر آموزش و پرورش انجام و رونوشت آن به رئیس سازمان برنامه و بودجه ارائه شود تا بتوانیم با اخذ مجوز از بند‌های قانونی استفاده و به شرط تخصیص اعتبار برای به کارگیری نیرو در مدارس، اقدام کنیم.

وی افزود: بخش عمده نیرو‌های مورد نیاز از آموزش و پرورش تامین می‌شود و بخشی نیز به صورت حق التدریس و قراردادی به کارگیری می‌شوند.

به گفته حسن بیگی، اگر همچنان شرایط کرونا استمرار داشته باشد با توجه به برخط (آنلاین) بودن کلاس‌ها به نیروی کار کمتری نیاز است چراکه امکان برگزاری کلاس‌های درس با تعداد دانش آموز بیشتری میسر است.

وجود بیش از ۹ هزار بازمانده از تحصیل در استان تهران

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران همچنین در خصوص تعداد بازماندگان از تحصیل در این استان گفت: براساس گزارش‌های مسئولان نهضت سواد آموزی سهمیه استان تهران از این افراد ٩ هزار و ۲۵۰ نفر تخمین زده می‌شود که ۵۰۰ نفر از آنان شناسایی و مشغول تحصیل هستند، اما آدرس مشخصی از دیگر بازماندگان از تحصیل در استان تهران وجود ندارد.

حسن بیگی از فرمانداران تقاضا کرد با روسای آموزش و پرورش استان‌ها کمال همکاری را داشته باشند تا آن‌ها بتوانند از طریق بخشداران و دهیاران به این افراد دسترسی پیدا کنند.

وی همچنین به عنوان رئیس ستاد انتخابات استان تهران از کادر آموزش و پرورش به دلیل همکاری خوبی که با اعضای این ستاد‌ها و فرمانداران داشتند قدردانی کرد.

حسن بیگی گفت: عوامل اجرایی و نظارتی در انتخابات برخی از فرهنگیان بودند و علاوه بر مدارس، ادارات آموزش و پرورش نیز برای برگزاری انتخابات در اختیار متولیان انتخابات قرار گرفت که جای تقدیر و تشکر دارد.