وضعیت آب و هوا در ۲۵ تیرماه/ جنوب کشور به استقبال گرد و غبار می‌رود

بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی از شب گذشته تا اواخر وقت یکشنبه در نیمه جنوبی استان سیستان و بلوچستان ، برخی نقاط استان‌های کرمان ،هرمزگان و فارس، بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی همراه با گرد و غبار پیش‌بینی می‌شود. از شب گذشته تا شنبه در بخش‌هایی از خراسان جنوبی، خراسان رضوی و یزد و روز یکشنبه هم در بخش‌هایی از اصفهان و کهگیلویه و بویر احمد انتظار گرد وخاک می‌رود.

طی دو روز آینده با گذر متناوب امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور برای استان‌های ساحلی دریای خزر، اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، شمال مرکزی و ارتفاعات و دامنه‌های البرز در استان‌های قزوین ، البرز، تهران و سمنان، افزایش ابر، بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

در دو روز آینده در نواحی شرق و شمال شرق کشور و همچنین در بخش‌هایی از استان‌های سمنان، قم، مرکزی، شمال اصفهان، جنوب تهران، البرز در برخی ساعات وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی انتظار می‌رود.

 آسمان تهران امروز قسمتی ابری تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق است.  بیشترین دمای پایتخت به ۳۴ درجه و کمترین آن به ۲۳ درجه می رسد.