آستان مقدس حسینی از جزئیات طرح خود  برای برگزاری موفق و ایمن زیارت عرفه و عید قربان در جوار مرقد و بارگاه امام سوم شیعیان(ع) خبر داد.

به گزارش موازین نیوز، «فاضل عوز» مشاور دبیر کل آستان مقدس حسینی در بیانیه‌ای گفت: به سفارش شیخ عبدالمهدی الکربلایی نماینده مرجعیت عالیقدر شیعه و متولی قانونی آستان مقدس حسینی برنامه‌های راهبردی سالانه ویژه اعمال روز عرفه به اجرا درآمده و همه تلاش‌ها برای موفقیت آن به کار گرفته شده است.

او افزود: نشست گسترده‌ای با مقامات ذی‌ربط و امنیتی در دولت محلی، فرماندهی عملیات، فرماندهی پلیس و فرماندهی الحشد الشعبی با هدف یکپارچه شدن همه تلاش‌ها برای موفقیت انجام این زیارت میلیونی برگزار شده است.

وی افزود: آستان مقدس حسینی برنامه‌های فشرده‌ای برای تسهیل تردد زائران وضع کرده است و درهای متعددی برای ورود زائران زن و مرد اخصاص داده شده است که هدف از آن تسهیل  در تردد و ورود و خروج زائران و جابجایی آنها در حرم شریف و حفظ سلامتی آنهاست.

این مسئول آستان مقدس حسینی تاکید کرد که به زائران توصیه خواهد شد دستور العمل‌های بهداشتی اعم از پوشیدن ماسک و حفظ فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

به گفته او، جمعیت کشافه الوارث وابسته به آستان مقدس حسینی هم مسئول ضد عفونی مستمر و اجرای طرح بهداشتی و پزشکی برای پیشگیری از شیوع کرونا در میان زائران در روز مبارک عرفه است.

«عباس فضاله» رئیس حوزه انتظامی آستان مقدس حسینی هم گفت: آمادگی‌های لازم برای زیارت روز عرفه انجام شده و طرحی با همکاری و هماهنگی دستگاه‌های امنیتی در استان کربلا تدارک دیده شده و با بخش‌های مختلف آستان مقدس حسینی برای تسهیل در تشرف زائران به مرقد امام حسین همکاری مشترک انجام می‌شود و بیش از ۲ هزار داوطلب برای این کار به کار گرفته شده است.

به گفته او سیستم درهای الکترونیکی برای  اندازه‌گیری دمای بدن زائران  در هنگام ورود آنها تعبیه شده است.