به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، مهدی هدایت افزود: باتوجه به پتانسیلهای شهر جدید پردیس و نقش مهمی که این شهر میتواند در جذب سرریز جمعیت تهران داشته باشد، در کنار سایر جذابیتها مثل آغاز ساخت مترو باعث شده است، عموم مردم شهر تهران متقاضی خرید مسکن در پردیس باشند.

وی ادامه داد: با توجه به عنایت وزیر راه و شهرسازی ساخت ۸۰ هزار واحد مسکونی در پردیس آغاز شده که در مرحله اول ثبت نام ۴۰ هزار واحد مسکونی در ۱۶ خرداد آغاز می شود.

هدایت گفت: این واحدهای مسکونی مهر برای دهک‌های مختلف جامعه برنامه‌ریزی شده که متشکل از واحدهای دو خوابه کوچک، سه خوابه، آپارتمان‌های سه طبقه ۶ واحدی، ۴ طبقه ۸ واحدی و آپارتمان‌های ۵ طبقه ۱۰ واحدی برای اقشار متوسط جامعه که پارکینگ هم دارد.

*آورده ۱۵ تا ۲۵ میلیون؛ ۵ میلیون در زمان ثبت نام

مدیر عامل شهر جدید پردیس گفت: ویژگی ‌خاصی که واحدهای مسکونی مهر پردیس دارد، این است که واحدهای مسکونی آن دارای پارکینگ هستند و در کنار ساخت مسکن تمام کاربری‌های عمومی مثل مساجد، مدارس و واحدها تجاری آغاز خواهد شد که این به معنی جذب جمعیت تهران به سمت پردیس خواهد بود.

به گفته وی، در احداثاین پروژه‌ها، معماری ایرانی اسلامی و صنعتی‌سازی رعایت شده است.*شرایط ثبت‌نام متقاضیان

هدایت در خصوص شرایط متقاضیان مسکن پردیس گفت: برای ثبت نام متقاضیان باید دارای شناسنامه متولد تهران باشند و یا در کنار آن حکم کارگزینی دولتی از تهران، سرکوپن تهران و یا اینکه ۵ سال فرزندان وی در تهران تحصیل کرده باشند.

به گفته وی، مدرک رسمی از اثبات ۵ سال سکونت در تهران، متأهل بودن و سبز بودن فرم «ج» از دیگر شرایط خواهد بود.

وی افزود: ثبت‌نام اولیه در جهت تسریع تکمیل پروژه بعد از اثبات شرایط و ثبت سامانه شد با واریزی اولیه ۵ میلیون تومان صورت می گیرد.

هدایت ادامه داد: آورده افراد به نسبت انتخاب واحد مسکونی از ۱۵ میلیون تومان تا ۲۵ میلیون تومان است که از ۱۶ خرداد ماه جاری

در ۳۰ دفتر پستی تهران انجام میشود، لذا متقاضیان برای ثبتنام به بنگاههای مسکن و سایر مؤسسات مراجعه نکنند.