به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، فریدون آقایی عصر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به ادامه اجرای طرح دستگیری سارقان به عنف در صومعهسرا اظهار کرد: این طرح در راستای ارتقای احساس امنیت و آسایش شهروندان نسبت به اموال خود با همکاری ماموران انتظامی صومعهسرا اجرا میشود.

وی، از دستگیری یک سارق به عنف در جریان ادامه اجرای طرح مذکور در صومعه‌سرا خبر داد و افزود: از این سارق مبلغ ۸۰ میلیون ریال کشف و ضبط شده است.

فرمانده انتظامی صومعه‌سرا با اشاره به ماجرای دستگیری این سارق اذعان کرد: پس از شکایت دو شاکی با هویت معلوم به ناحیه انتظامی این شهرستان مبنی بر سرقت مبلغ ۸۰ میلیون ریال از اموالشان مراتب به سرعت در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی ادامه داد: مال‌باختگان پس از اخذ موجودی خود از بانک ملت رشت به مبلغ ۸۰ میلیون ریال برای خرید اجناس مورد نیاز با شخصی آشنا شده که وی به بهانه کمک و راهنمایی در انجام خرید اجناس مطلوب به آنها ملحق می‌شود.

آقایی با اشاره به زمان و مکان ملاقات دوباره سارق با مال‌باختگان بیان کرد: این ملاقات در راستای توافق قبلی در میدان قلی‌پور رشت صورت می‌گیرد که به گفته شاکیان سارق در زمان ملاقات همراه با دو شخص نامعلوم دیگر حضور پیدا می‌کند.

وی ابراز کرد: سارقان پس از سوار شدن در خودروی مال‌باختگان اقدام به تهدید آنها می‌کنند که پس از منحرف شدن از جاده اصلی به جاده‌ای در منطقه پیر بازار روستای «کفترود جاده» با ضرب و شتم مقدار هشت میلیون تومان وجه نقد به همراه خودرو را از صاحبان آن سرقت کرده و متواری می‌شوند.

فرمانده انتظامی صومعه‌سرا با بیان اینکه همزمان با گزارش سرقت مبلغ مذکور، گزارشی نیز مبنی بر واژگونی یک دستگاه خودروی سمند در منطقه هند خاله بخش تولمات این شهرستان ارسال شده بود، یادآور شد: با دریافت گزارش این خبر مراتب به صورت ویژه در دستور کار رسیدگی ماموران انتظامی این شهرستان قرار می‌گیرد.

به گفته وی، خودروی مسروقه در حین ادامه مسیر در منطقه هند خاله بخش تولمات واژگون می‌شود که سارقان آن به سرعت در داخل فضای جنگلی این منطقه متواری شده که پس از بررسی یکی از متهمان اصلی به همراه وجه نقد سرقتی دستگیر می‌شود.

آقایی، سارق دستگیر شده را با هویت معلوم و ۳۴ ساله اهل و ساکن رشت معرفی کرد و متذکر شد: این سارق پس از دستگیری به بزه ارتکابی خود اعتراف کرده است.

وی با تصریح بر اینکه این اقدام ماموران انتظامی صومعه‌سرا موجبات رضایت‌مندی مال‌باختگان را فراهم کرده است، خاطرنشان کرد: بررسی‌ها برای شناسایی و دستگیری سارقان متواری شده این پرونده ادامه دارد.

فرمانده انتظامی صومعهسرا با اشاره به قاتل متواری شده در جریان بررسی پرونده نزاع بین دو پسر عمو در منطقه گورابزر میخ صومعهسرا یادآور شد: این قاتل پس از بررسیهای فراوان امروز دستگیر و تحویل مقامات قضایی شد.