امروز جمعه، در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان ابرناکی و بارش پراکنده پیش بینی شده است. در ساعات بعد از ظهر در غرب هرمزگان و جنوب استان فارس افزایش ابر، گاهی بارش پراکنده و وزش باد شدید انتظار می‌رود.

همچنین امروز در نوار شرقی کشور به ویژه خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان، در برخی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک پیش بینی می‌شود. امروز همچنین دریای خزر، شمال خلیج فارس و شرق عمان مواج خواهد بود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، روز‌های شنبه و یکشنبه هفته آینده در ارتفاعات مازندران بارش پراکنده پیش بینی شده و وزش باد شدید در نوار شرقی ادامه خواهد داشت.

 وضعیت آب و هوا در ۱۹ شهریور ماه/ وزش باد شدید و گردوخاک

روز‌های دوشنبه و سه شنبه در اکثر مناطق کشور آسمان صاف و آرام است. همچنین از شنبه تا دوشنبه در سواحل شمالی، شمال شرق و دامنه‌های جنوبی البرز، روند افزایش نسبی دما، پدیده حاکم خواهد بود.

سازمان هواشناسی همچنین برای استان های گلستان، شمال و غرب خراسان شمالی، برای امروز جمعه، مخاطره بارش باران، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید را پیش بینی کرده که اثر آن به شکل آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتمال برخورد صاعقه به‌ ویژه در مناطق کوهستانی و خسارت ناشی از تندباد لحظه‌ای خواهد بود.