افکارنیوز به نقل از فارس، ترافیک محور هراز به دلیل ازدحام خودروهای عبوری هم‏اکنون سنگین است.

رئیس اداره راه و شهرسازی بومهن رودهن اظهار داشت: در حال حاضر، ازدحام خودرو در محور هراز، این مسیر را با ترافیک سنگینی مواجه ساخته است.

مهدی قلی‏زاده ادامه داد: در این وضع، مردم راهی به نواحی شمالی کشور می‏توانند از مسیر جایگزین دیگری مانند جاده دماوند - فیروزکوه استفاده کنند.

رئیس اداره راه و شهرسازی بومهن - رودهن به رانندگانی که قصد مسافرت از طریق محور هراز را دارند، توصیه کرد تا در حین نزدیکی به منطقه دارای بار ترافیکی این مسیر از سرعت مجاز استفاده کنند.

* حضور پررنگ پلیس و مأموران اداره راه

رئیس اداره راه و شهرسازی بومهن - رودهن همچنین از حضور پررنگ پلیس راه و مأموران اداره راه و شهرسازی در محور هراز خبر داد.

قلی‏زاده ادامه داد: مردم راهی به نواحی شمالی کشور و همچنین مسئولان استان تهران، بخش مرکزی شهرستان تهران و شهرستان دماوند به دلیل وجود این زحمت‏کشان در جاده‏ها می‏توانند خیالی آسوده داشته باشند.

وی اضافه کرد: هراز به عنوان یکی از اصلی‏ترین مسیرهای مواصلاتی مناطق شمالی و جنوبی کشور در ایام خاص همواره با ترافیک سنگین و نیمه‏سنگین مواجه می‏شود.

رئیس اداره راه و شهرسازی بومهن - رودهن افزود: از این رو، رانندگان در این مسیر باید برای ورود به این محور با احتیاط کامل اقدام کنند.

* تعداد و کیفیت علائم محور هراز مناسب است

رئیس اداره راه و شهرسازی بومهن - رودهن همچنین تعداد و کیفیت تابلوها و علائم نصب شده در محور هراز را مناسب و کافی ارزیابی کرد و افزود: این مهم با توجه به استانداردهای موجود و ارائه شده از سوی مقامات ذی‏ربط صورت گرفته است.

قلی‏زاده با تکرار شعار همیشگی " دیر رسیدن بهتر از نرسیدن است "، خواستار رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی مردم شد.

رئیس اداره راه و شهرسازی بومهن - رودهن تصریح کرد: یک لحظه بی‏احتیاطی در محوری خطرناک همچون هراز می‏تواند خدای نکرده خانواده‏ای را با خسرانی جبران‏ناپذیر مواجه سازد.

قلی‏زاده اضافه کرد: خواهش همیشگی ما رعایت قوانین و احترام به قانونی برای حفظ جان رانندگان و خانواده‏های آنهاست.