به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، پيگيري خبرنگاران ايسنا حكايت از بياطلاعي مسئولان صندوق تامين اجتماعي از اين افزايش قيمت داشت. اين در حاليست كه مسئولان سازمان غذا و دارو، اين اقدام را عادي مي دانند و در همين رابطه دكتر محمد عبده زاده، مديركل نظارت بر دارو و مخدر سازمان غذا و دارو عنوان مي كند: قيمت فعلي داروي سينووكس ۴۵ هزار تومان است اما به اين علت كه قيمت پايه بيمه روي ۴۰ هزار تومان بسته شده است، داروخانه اين مابه التفاوت را از بيمار دريافت مي كند.

به دنبال درج گزارش ایسنا از افزایش قیمت داروی مبتلایان به ام اس، دکتر سعدالله پرویزی، مدیرکل روابط عمومی سازمان غذا و دارو، در گفت‌وگو با خبرنگار «سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) از کاهش مجدد قیمت داروی «سینووکس» خبر داد.

وی درباره تغییرات قیمتی این داروی بیماران مبتلا به ام اس، گفت: یکی از داروهای بیماران ام اس، اینترفرون بتا A است که با نام های تجاری مختلف و با قیمت های متفاوتی در اختیار داروخانه ها قرار دارد.

وی ادامه داد: تعیین مبنای قیمت بیمه‌ای دارو برعهده سازمان‌های بیمه‌گر است. زیرا بیمه بر اساس مقررات خود ارزانترین برند یک دارو را تحت پوشش قرار می‌دهد.

مدیرکل روابط عمومی سازمان غذا و دارو، با بیان این که اکنون شرکت های بیمه گذار یکی از برندهای داروی اینترفرون بتا تحت عنوان «اکتووکس» که قیمت هر ویال آن ۴۰ هزار تومان است را به جای داروی سینووکس که قیمت هر ویال آن ۴۵ هزار تومان است تحت پوشش قرار داده اند.

پرویزی اضافه کرد: اکنون بیمه این دارو را با قیمت پایه ۴۰ هزار تومان محاسبه می کند. اگر بیمار مایل به مصرف سینووکس است باید مابه التفاوت آن را بپردازد.

وی با اشاره به اینکه در نهایت می توان گفت افزایش قیمتی وجود نداشته است، اظهار کرد: سینووکس و اکتووکس هر دو داروی ایرانی هستند، اما اکتووکس به تازگی و به مدت یک سال است که وارد بازار شده و می توان گفت سینووکس قدیمی تر است و مصرف بیشتری دارد.

مدیرکل روابط عمومی سازمان غذا و دارو، با اشاره به اینکه هفته گذشته کمیسیون قیمت گذاری به کاهش قیمت سینووکس و رساندن هر ویال آن به ۴۰ هزار تومان رای داده است، عنوان کرد: اجرای این مصوبه پس از تعطیلات ۱۴ و ۱۵ خردادماه قطعی است.

وي درباره علت ارجاع بيماران به انجمن ام اس براي دريافت اين مابه التفاوت گفت: اين اتفاق نبايد صورت مي پذيرفت. انجمن يك مركز خيريه است و شايد به علت اينكه پيگير مشكلات بيماران است اين اتفاق افتاده است.