لحظاتی قبل زمین لرزه استان هرمزگان را لرزاند.

این زلزله با قدرت ۶.۴ ریشتر به مرکزیت لافت و در عمق ۱۸ کیلومتری زمین در مناطقی از استان بوشهر، کرمان و جنوب استان فارس نیز احساس شده است.

این زمین‌لرزه که بسیار طولانی بود، سبب وحشت مردم و تخریب شماری از خانه‌های قدیمی شده است‌.

بندرعباس لرزید+ جزئیات

ولی پور رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به زلزله در منطقه هرمزگان گفت: کانون زلزله در جزیره قشم و منطقه لافت در عمق 18 کیلومتری زمین بود که هم اکنون در حال بررسی و جمع بندی خسارات وارده هستیم.

وی افزود: شعبه هلال احمر در جزیره قشم به محل زلزله اعزام شده اند و در کرمان نیز گروه های امدادی مشغول فعالیت هستند.

مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با بیان اینکه، ارتباط تلفنی و اینترنتی دچار اختلال شده، گفت: ۳ تیم ارزیاب به لافت اعزام شده اند و تیم های امدادی به آماده باش درآمده اند.

دو زلزله، یکی ۶.۴ دومی ۶.۳

دو زلزله پشت سرهم با فاصله ۱ دقیقه جنوب ایران به مرکز بندرعباس را لرزاند!

زلزله بعدی با قدرت ۶.۳ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین در 23 کیلومتری فین دقایقی بعد رخ داد.

 میعادفر رییس اورژانس کشور از آمادگی تمامی بیمارستان‌های استان هرمزگان در این خصوص خبر داد.

وی افزود: 4 تیم ارزیاب به قشم اعزام شده‌اند و در این جزیره گزارشی از مصدوم و خسارات تا به اینجا واصل نشده است.

رییس اورژانس کشور بیان داشت: تمامی استان‌های همجوار هرمزگان در حال ‌آماده باش هستند.

نجار رییس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به وقوع 2 زلزله 6.4 و 6.3 ریشتری در منتطقه لافت، گفت: ضمن ‌آماده باش کلیه دستگاه‌ها، تیم ها در حال ارزیابی هستند و امیدواریم تلفات جانی نداشته باشیم.

قطع برق در برخی نقاط هرمزگان

صادقی مدیرکل مهندسی راهبری شرکت توانیر نیز در این خصوص گفت: خساراتی در شبکه توزیع برق استان هرمزگان رخ داده که تمامی توان در راستای تعیین خسارات و حل مشکل به کار گرفته شده است.

وی با اشاره به قطعی برق در 11 محله بندرعباس، افزود: در شمال بندرعباس و در محل وقوع زلزله در قشم و مناطق اطراف دچار قطعی برق هستیم.

نیروگاه بندرعباس با تمام توان در مدارتولید 

مدیرعامل بندرعباس بیان کرد : باتوجه به زلزله نسبتا شدیدی که حوالی ساعت ۱۶ امروز در شهرستان بندرعباس به بزرگی ۶/۴ ریشتر به وقوع پیوست ، هم اکنون تمامی واحدهای این نیروگاه در مدار بوده و هیچ گونه خللی در روند تولید  حاصل نشده است .

شایان ذکر است نیروگاه بندرعباس با چهار واحد بخاری و دو واحد گازی با ظرفیت یک‌هزار و ۳۲۰ مگاوات به عنوان بزرگترین نیروگاه جنوب شرق کشور نقش بسزایی در پایداری شبکه برق سراسری و تامین برق استان دارد.

فوت یک هموطن در فین

گزارش‌ها حاکی از آن است که یک هموطن در شهر فین جان بر اثر افتادن تیر برق خود را از دست داده است.

قطع خطوط تلفن درشهر فین هرمزگان

قطعس خطوط تلفن همراه در برخی نقاط همچون شهرفین هرمزگان گزارش شده است.

دستور رییس جمهور برای رسیدگی مناطق زلزله زده هرمزگان

سید ابراهیم رییسی رییس جمهور در حاشیه جلسه امروز هیات دولت پس از اطلاع از وقوع زلزله در استان هرمزگان، دستور رسیدگی فوری به وضعیت منطقه زلزله زده و آماده باش تمامی دستگاه‌ها صادر کرد.

وی مخبر معاون اول خود را نیز مامور سفر به این مناطق و بررسی وضعیت کرد.

4 پس‌لرزه در مناطق زلزله زده

پس از وقوع ۲ زلزله اصلی در فین بندرعباس، تا کنون ۴ پس‌لرزه به قدرت ۴، ۴، ۳.۹ و ۴.۵ ریشتر این مناطق را تحت تاثیر قرار داده است.

مشکلی در عرضه سوخت در مناطق زلزله زده استان هرمزگان وجود ندارد

 امین رضانواز، سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت کشور در رابطه با وضعیت جایگاه‌های عرضه بنزین و گازوئیل در مناطق زلزله زده استان هرمزگان گفت: هیچ مشکلی در عرضه سوخت وجود ندارد و تا به این لحظه هیچ موردی از وقوع سانحه در جایگاه‌های سوخت حتی در مناطق زلزله زده گزارش نشده است و تنها چند مورد ازدحام در مقابل جایگاه‌های سوخت گزارش شده است.

وی افزود: از مردم می‌خواهیم آرامش خود را حفظ کنند و طبق روال معمول سوخت‌گیری انجام دهند و سوختگیری در جایگاه‌ها به طور شبانه‌روزی و بی‌وقفه ادامه خواهد داشت و تحت هیچ شرایطی قطع نخواهد شد.

انسداد جاده روستایی بوندر خورگو

در پی زلزله شدید در بندرعباس با مرکزیت فین  جاده روستایی بوندر خورگو بر اثر ریزش کوه کاملا مسدود شده است.

زلزله 6.4 ریشتری بندرعباس را لرزاند+ جزئیات و فیلم

زلزله تا به اینجا 8 مصدوم درپی داشته است

به گفته معاون دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تا به اینجا 8 مصدوم گزارش شده است.

عدم قطعی آب و گاز در استان هرمزگان

به گفته مدیرعامل آبفا هرمزگان، تاسیاست آبی بنرعباس از جمله آب شیرین‌کن هیچ آسیبی ندیده‌اند و هیچ نگرانی بابت قطعی ‌آب در ساعات آینده نداریم.

همچنین عسگری سخنگو شرکت ملی گاز قطعی گاز در مناطق زلزله‌زده نخواهیم داشت.

مصدومین ۱۱ نفر شده‌اند

۱۱ نفر از شهروندان به گفته میعادفر رییس اورژانس کشور در ۲ بیمارستان بندرعباس به صورت سرپایی در حال درمان هستند و حال عمومی ‌آن‌ها خوب است.

خرابی محدود به ریزش دیوار است

دوستی استاندار هرمزگان با اشاره به حضور در کانون زلزله در روستای رضوان فین، گفت: خرابی‌ها در این منطقه محدود به ریزش دیوار بوده و منازل مردم تخریب نشده است.

وی با اشاره به اینکه در این منطقه تلفاتی گزارش نشده است، افزود: نمی‌شود توصیه کرد که مردم در منازل بمانند و نقاط و امکان مختلف برای اسکان شهروندان مهیا شده است.

17 مصدوم ناشی از زلزله/ تنها 1 مصدوم ناشی از ریزش آوار است

حجم ویدیو: 1.28M | مدت زمان ویدیو: 00:01:00