سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا تهران اظهار کرد: تعدادی از شهروندان با مراجعه پلیس مدعی شدند از طریق یک تماس تلفنی مورد کلاهبرداری قرار گرفتند که در ادامه پرونده ابتدایی تشکیل و موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: شاکیات در اظهارات خود بیان کردند که شخصی ناشناس با برقراری تماس به آن‌ها گفته که شما برنده خوش شانس خوش حسابی شدید و سپس با ترفند‌های متقلبانه و با این بهانه که برای دریافت جایزه نیاز به اطلاعات هویتی و کد ارسال شده به تلفن همراهتان را داریم، اطلاعات محرمانه هویت خود و کدی که به تلفن همراهم ارسال شد را داده و پس از دقایقی متوجه کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز از حساب خود شدیم.

انهدام باند ۷ نفره کلاهبرداران تلفنی در تهران

سرهنگ گودرزی تصریح کرد: در بررسی‌ها مشخص شد که مجرمان در قالب یک باند حرفه‌ای در حال کلاهبرداری با ترفند برنده خوش حساب هستند.

وی افزود: در ادامه ۶ نفر از اعضای این باند ۷ نفره شناسایی و پس از احراز هویت و تشریفات قضایی، در چند عملیات پلیسی همزمان در نقاط مختلفی از پایتخت دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیک به پلیس فتا منتقل شدند.

سرهنگ گودرزی ادامه داد: در آخرین مرحله از اقدامات این پرونده نفر اصلی باند که با تحرکات پیچیده قصد گمراه کردن پلیس را داشت توسط افسران سایبری پلیس فتا پایتخت شناسایی شد و پس از اقدامات فنی و به دست آمدن محل فعالیت وی، این مجرم اینترنتی نیز در نهایت توسط تیم عملیاتی پلیس فتا دستگیر شد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۰۰ مالباخته در این پرونده وجود دارد و تعداد شکات نیز در حال افزایش است، گفت: این باند که از ۵ نفر مرد و ۲ نفر زن تشکیل شده بود، بصورت لایه لایه در سراسر کشور فعالیت مجرمانه انجام می‌دادند پس از انتقال به پلیس فتا ضمن پذیرش بزه انتسابی و کلاهبرداری ۳ میلیارد تومانی اعتراف کردند.

رئیس پلیس فتا تهران به شهروندان توصیه کرد: همان گونه که به دفعات توسط پلیس هشدار داده شده هیچ سازمان و نهاد رسمی از طریق شماره‌های شخصی یا شبکه‌های اجتماعی با شما تماس نمی‌گیرد، حتما به پیامک‌هایی که برای شما ارسال می‌شود دقت کنید و به هیچ عنوان محتوای پیامک‌های ارسالی از سوی بانک از جمله کد فعالسازی، رمز دوم پویا و... را که اطلاعات محرمانه بانکی شما محسوب می‌شود در اختیار دیگران قرار ندهند.