فرمانده ناجا: سیزم یکی از مهمترین اقدامات برای هم‌افزایی ملت‌ها است

سردار « حسین اشتری » روز پنجشنبه در مراسم اختتامیه سی و پنجمین دوره مسابقات کشتی نظامیان جهان که در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شد، افزود: در ابتدا به روح پرفتوح امام راحل (ره)، انبیا، اولیا الهی، شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی دورود می‌فرستم و برای امام خامنه‌ای عزیز آرزوی عمر پربرکت و طولانی دارم.

وی ادامه داد: به همه شما ورزشکاران، کشتی‌گیران، مربیان، روسای هیات‌های ورزشی و نمایندگان سیزم و عوامل اجرایی این مسابقه ارزشمند خیر مقدم می‌گویم. حضور ارزشمند شما را در ایران اسلامی، سرزمین فرهنگ و هنر گرامی داشته و از همه شرکت‌کنندگان بابت حضور در این مسابقات قدردانی می‌کنم.

سردار اشتری تصریح کرد: سیزم یکی از مهم‌ترین اقدامات برای هم‌افزایی بین دولت‌ها و ملت‌هاست و ورزش کشتی یکی از این مولفه‌های تحقق این دوستی است.

وی خاطر نشان کرد: براساس نظرسنجی‌های به عمل آمده، نیروهای مسلح ایران اقداماتی را انجام داده تا سیزم به اهداف خود نزدیک‌تر شود و در همین راستا شاهد یک میزبانی خوب از این رویداد در ایران بودیم.

سردار اشتری

فرمانده ناجا ادامه داد: به عنوان فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از زحمات نهادهای بین‌المللی، تیم‌ها و کشورهای شرکت کننده، نهادها و سازمان‌های مرتبط که در برگزاری این میزبانی شایسته در کنار ما بودند تقدیر و تشکر می کنم.

وی گفت: پایان سی و پنجمین دوره مسابقات کشتی نظامیان جهان را اعلام می‌کنم و امیدوارم تعاملات بیشتری بین کشورها را شاهد باشیم.

سی و پنجمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد نظامیان جهان (سیزم) روزهای ۳۰ آبان و اول آذرماه ۱۴۰۰ با حضور ۱۴ تیم در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شد و در پایان نمایندگان کشورمان با کسب ۴ مدال طلا، ۴ مدال نقره و ۲ مدال برنز بعنوان نایب قهرمانی دست یافتند.

در پایان این مسابقات تیم ایران توسط مرتضی قیاسی در وزن ۶۵ کیلوگرم، بهمن تیموری در وزن ۷۹ کیلوگرم، محمدحسین محمدیان در وزن ۹۷ کیلوگرم و یدالله محبی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال طلا، احمد محمدنژاد جواد در وزن ۵۷ کیلوگرم، محمدباقر یخکشی در وزن ۶۱ کیلوگرم، فریبرز بابایی در وزن ۷۴ کیلوگرم و محمدحسین میرباغبان در وزن ۹۲ کیلوگرم به مدال نقره و محمدمهدی یگانه جعفری در وزن ۷۰ کیلوگرم و هادی وفایی پور در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.
در پایان این رقابت‌ها تیم روسیه با ۲۱۵ امتیاز بعنوان قهرمانی دست یافت، تیم کشورمان با ۲۱۰ امتیاز نایب قهرمان شد و تیم ارمنستان با ۱۴۰ امتیاز بعنوان سوم رسید.

همچنین سی و پنجمین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی نظامیان جهان (سیزم) نیز روزهای ۲ و ۳ آذرماه با حضور ۱۲ تیم در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شد و در پایان تیم ایران با کسب ۴ مدال طلا، ۲ مدال نقره و ۴ مدال برنز بعنوان قهرمانی رسید.

در پایان این مسابقات علی نوربخش در وزن ۵۵ کیلوگرم، ایمان محمدی در وزن ۶۳ کیلوگرم، حسین اسدی در وزن ۶۷ کیلوگرم و محمدرضا مختاری در وزن ۷۷ کیلوگرم به مدال طلا، جمال اسماعیلی در وزن ۸۲ کیلوگرم و مهدی بالی در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال نقره و پویا ناصرپور در وزن ۶۰ کیلوگرم، اشکان سعادتی‌فر در وزن ۷۲ کیلوگرم، حسین نوری در وزن ۸۷ کیلوگرم و امیر قاسمی منجزی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.
در پایان این مسابقات تیم ایران با کسب ۲۰۰ امتیاز بعنوان قهرمانی رسید و تیم روسیه با ۱۹۷ امتیاز نایب قهرمان شد.