دیدار قاضی القضات با پرستاران/ مطلع شدن از مشکلات کادر درمان

حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در آستانه میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار با حضور در بیمارستان‌های دادگستری و عدل در تهران، از زحمات و خدمات شبانه‌روزی کادر درمان و پرستاری این دو بیمارستان و تلاش‌های مجاهدانه آن‌ها برای ارتقا نظام سلامت کشور و درمان بیماران قدردانی کرد.

رئیس دستگاه قضا در جریان این بازدیدها ضمن استماع مسائل و مشکلات مطرح شده از جانب کادر درمان این دو بیمارستان قوه قضائیه، بر ضرورت رفع این مسائل در سریع‌ترین زمان ممکن جهت بهبود خدمت رسانی درمانی به بیماران تاکید کرد.

رئیس عدلیه همچنین به صورت چهره به چهره با تعدادی از بیماران و همراهان آن‌ها و تعدادی از مراجعین به بیمارستان‌های دادگستری و عدل گفتگو کرد و در جریان مشکلات آن‌ها قرار گرفت.

محسنی اژه‌ای در جریان بازدید از این دو بیمارستان، ضمن تجلیل از اقدامات جهادی کادر درمان که بی ادعا، خالصانه و بی وقفه در ادوار مختلف به ویژه در مقطع حساس شیوع کرونا از جان مردم در برابر بیماری‌ها صیانت کرده‌اند، یاد و خاطره «شهدای عرصه سلامت» را گرامی داشت.

رئیس قوه قضائیه تلاش‌های کادر درمان در مبارزه با ویروس کرونا را مجاهدت برای دفاع از سلامت مردم خواند.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه ما نمی‌توانیم به معنی واقعی کلمه قدردان زحمات مدافعان سلامت باشیم و پاداش دهنده اصلی به این عزیزان، خداوند متعال است، عنوان کرد: تقدیر و تشکر لسانی از مدافعان سلامت کافی نیست و همه دستگاه‌ها به ویژه دستگاه قضا باید تلاش کنند تا کادر درمان بدون مشکل و دغدغه کار خود را انجام دهند.

دیدار قاضی القضات با پرستاران/ مطلع شدن از مشکلات کادر درمان

اژه‌ای با بیان اینکه پرستاران و کادر درمان پیوسته در معرض رحمت الهی هستند چرا که مشمول دعای خیر بیماران و بستگان آن‌ها هستند گفت: طبق آموزه‌های دینی دعای دیگران در حق انسان، مستجاب است و کادر درمان با توجه به خدماتی که به بیماران دردمند ارائه می‌دهد در طول سنوات خدمت خود همواره در معرض دعای خیر بیماران و خانواده‌های آن‌ها هستند.

رئیس عدلیه افزود: زمانی کار یک پرستار و نیروی کادر درمان پربرکت می‌شود که آلام بیماری که خودش قادر به برطرف کردن مشکلش نیست را تسکین می‌دهد؛ از همین رو خدمت به بیمارانی که در وضعیت اضطرار و نیاز هستند اقدامی بسیار ارزشمند است که دارای اجر اخروی و دنیوی است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه برخی مشاغل در ذات خود دارای خصوصیاتی هستند که فی‌نفسه ارزشمند است، گفت: مشاغلی نظیر قضاوت و طبابت در زمره کارهایی هستند که فی‌نفسه ارزشمند محسوب می‌شوند؛ با این تفاوت که در امر قضاوت خیلی از مواقع یکی از طرفین دعوی به واسطه حکمی که علیه او صادر شده ناراضی است، اما این قضیه در امر طبابت صدق نمی‌کند و همواره بیماران و خانواده‌های آن‌ها به صورت قلبی، زبانی و عملی قدردان کادر درمان هستند.