سردار احمد طاهری فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: در راستای طرح تشدید برخورد با قاچاق کالا، مأموران انتظامی شهرستان‌های زاهدان و ایرانشهر هنگام کنترل تردد خودرو‌های عبوری در محور‌های مواصلاتی سطح حوزه خود موفق به کشف مقادیری قابل توجه روغن خوراکی قاچاق شدند.

وی  گفت: در این رابطه مأموران انتظامی شهرستان زاهدان ظهر امروز هنگام کنترل تردد خودرو‌های عبوری در محور زابل - زاهدان به ۳ دستگاه تریلی کانتینردار مشکوک، که پس از توقیف و بازرسی از آنها، مقدار ۵۰ تن روغن خوراکی قاچاق و فاقد مدارک گمرکی را کشف کردند.

توقیف ۸۵ تن روغن خوراکی قاچاق

فرمانده انتظامی  سیستان و بلوچستان گفت: همچنین مأموران انتظامی شهرستان ایرانشهر، عصر روز گذشته موفق شدند در بازرسی از ۲ دستگاه تریلی در محور مواصلاتی ایرانشهر- بم ۳۵ تن روغن خوراکی قاچاق را کشف کنند.

سردار طاهری با بیان اینکه روز گذشته در مجموع ۸۵ تن روغن خوراکی قاچاق کشف شده است گفت: ارزش اقلام قاچاق کشف شده بنابر اعلام نظر کارشناسان ۲۳ میلیارد ریال برآورد شده است.

این مقام ارشد انتظامی در سیستان و بلوچستان گفت: در این رابطه ۶ فرد متخلف نیز دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شده اند.

وی از شهروندان خواست اخبار و اطلاعات خود را در این خصوص با تماس ۱۱۰ در اختیار پلیس بگذارند.