سردار سرتیپ مهدی حاجیان در نشست خبری درباره عملکرد پلیس فتا افزود: در حوزه پلیس فتا که امروزه جرایم پیچیده و فنی اتفاق می‌افتد به توانمندی بالایی رسیدیم.
وی گفت: در حوزه جرایم سازمان یافته در حوزه فتا نیز در ۹ ماهه گذشته ۱۹۵ پرونده باندی را کشف کردیم که ۳۴ درصد جعل کارت بانکی و بقیه نیز کلاهبرداری بوده است.

برگ سبز، سند مالکیت خودرو است

سخنگوی فرماندهی انتظامی کل کشور گفت: هم اکنون سند مالکیت خودرو، همان برگ سبزی است که راهور صادر می‌کند.
سردار مهدی حاجیان در نشست خبری افزود: سند مالکیت خودرو مطابق قانون، رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری، نامه دادستان کل کشور و رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی همان برگ سبز است.
سردار حاجیان گفت: البته با وزارت اقتصاد و سازمان مالیاتی نیز صحبت شده است که برای دریافت مالیات در دفاتر تعویض پلاک مستقر شوند که البته این موضوع ربطی به پلیس ندارد بلکه مربوط به مالیات خودرو است و بر عهده سازمان مالیاتی است، اما ساز و کار آن فراهم شده است که در دفاتر تعویض پلاک مستقر شوند.
وی افزود: سردفتران نیز در این خصوص از مجلس شورای اسلامی استعلام کرده اند و ما نیز مطیع قانون هستیم و هرچه قانون بگوید از آن تبعیت می‌کنیم.
سخنگوی فرماندهی انتظامی کل کشور گفت:، اما این کار (برگ سبز) به نفع مردم است و پلیس نیز مدافع مردم است چرا که صدور برگ سبز به عنوان سند خودرو، کمترین هزینه را برای مردم دارد و مردم از این اقدام بسیار راضی و خشنود هستند.

اخطار پلیس فتا به کاربران/ پیامک «طرح صیانت از حقوق کاربران» را باز نکنید

دستگیری ۲۵ نفر از متهمان قاچاق دارو

سخنگوی فرماندهی کل انتظامی کشور گفت: در ماه گذشته ۲۵ نفر از متهمان قاچاق دارو و فروشندگان دارو‌های غیر مجاز دستگیر شدند.
سردار حاجیان در نشست خبری افزود: در فضای مجازی باند‌های فروش دارو‌های تقلبی که به صورت ملی و بین المللی فعالیت می‌کردند، دستگیر شدند.
وی گفت: در حوزه بین المللی این افراد با عاملان فروش دارو‌های تقلبی و غیر مجاز ردیابی و شناسایی و دستگیر شدند و ماه گذشته یک سری از فروشندگان دارو‌های غیرمجاز، تقلبی و سقط جنین که بیش از ۲۵ نفر بودند، دستگیر شدند.
سخنگوی فرماندهی انتظامی افزود: همچنین ۸۲ نفر از افرادی که در بستر اینستاگرام در این حوزه فعالیت می‌کردند احضار شدند و فرماندهی انتظامی در جرایم سایبری در منطقه و جهان جزو کشور‌های موفق است و این‌ها نیز جزو پرونده‌های سازمان یافته کثیرالشاکی بودند.

آمادگی کامل انتظامی کشور برای جمع آوری معتادان متجاهر

سخنگوی فرماندهی کل انتظامی کشور گفت: در بحث جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر آمادگی کامل داریم.
سردار سرتیپ حاجیان در ادامه نشست خبری افزود: با طرح‌هایی که در این خصوص در شهر اجرا می‌شود معتادان متجاهر جمع آوری و به کمپ‌ها داده می‌شوند، اما ممکن است این سوال مطرح شود که چرا معتادان هنوز در سطح معابر دیده می‌شوند؟
وی تصریح کرد: جمع آوری معتادان در سراسر کشور کار سهل و آسانی است، اما نگهداری و درمان آن کار سختی است و نیاز به زیرساخت‌های مناسب دارد و بعد از پایان مهلت نگهداری معتادان در کمپ‌ها باید تمهیداتی اندیشیده شود.
سردار حاجیان گفت: جمع آوری بر عهده ماست، اما نگهداری بر عهده نهاد‌های دیگری است و از رئیس جمهور که به صورت غیر مترقبه از مرکز نگهداری و ساماندهی معتادان متجاهر در جنوب تهران مرکز فروش بازدید کرد، تشکر می‌کنیم.
سخنگوی فرماندهی انتظامی کل کشور افزود: با همراهی شهرداری تهران و شهرداران سراسر کشور، سازمان بهزیستی و دانشگاه‌ها موضوع جمع آوری و نگهداری معتادان متجاهر انجام خواهد شد و چهره شهر‌ها از وجود افرادی که مبتلا شده اند پاک خواهد شد و آن‌ها به فرآیند ادامه زندگی و اجتماعی شدن برخواهند گشت.
سردار حاجیان ادامه داد: ما در این حوزه آمادگی کامل داریم و سردار اشتری برای فرماندهان کل کشور در بخش جمع آوری دستوری صادر کرده است که با سایر دستگاه‌ها همکاری کنند و این معضل حل شود.

افزایش ۹ درصدی کشف سرقت‌های خُرد

سخنگوی فرماندهی کل انتظامی کشور گفت: با افزایش ۹ درصدی در سرقت‌های خُرد مواجه هستیم ضمن اینکه کشفیات ما هم نسبت به سال گذشته ۹ درصد افزایش داشته است.
سردار مهدی حاجیان در نشست خبری به بحث سرقت‌ها اشاره کرد و افزود: امروز اگر در کشور افزایش سرقت داریم به دلیل این است که ۵۲ درصد این سرقت‌ها مربوط به سرقت‌های خُرد است و سرقت‌های خُرد ۹ درصد افزایش یافته است. سرقت‌های خُرد نیز به مواردی‌هایی گفته می‌شود که ارزش مالی پایینی دارند و بیشتر ناشی از فقر، بیکاری، اعتیاد و وضع معیشتی است.
سخنگوی فرماندهی کل انتظامی کشور افزود: کشف این سرقت‌ها وظیفه پلیس است که در بحث ردیابی، شناسایی و دستگیری سارقان اقدام‌هایی شده است و در حوزه ایجابی نیز علاوه بر کمک به دستگاه‌های دیگر وظیفه پیشگیری را هم بر عهده داریم.
سردار حاجیان گفت: مجازات‌هایی هم که برای سرقت‌های خُرد در نظر گرفته شده است، بازدارنده نیست و سارقی که دستگیر و تحویل زندان می‌شود آیا زمینه اصلاح و تربیت آن‌ها فراهم است که دیگر تکرار جرم نشود؟
وی افزود: سارقانی هستند که بیش از ۲۰ فقره سرقت انجام می‌دهند یعنی ۲۰ فقره دستگیر شده اند، اما بعد از آزاد شدن دوباره سرقت می‌کنند که نشان می‌دهد مجازات‌های ما بازدارنده نیست و مجازات‌ها باید متناسب با نوع جرم باشد.
سخنگوی فرماندهی کل انتظامی کشور گفت: همین سرقت‌های خُرد باعث ناامنی ذهنی می‌شود، البته پلیس در کشف سرقت‌های خُرد نیز موفق عمل کرده و در سرقت اتومبیل و منزل نیز موفق بوده و کشفیات آن افزایشی بوده است.

استقرار نظم و امنیت در مناطق سیل زده

سخنگوی فرماندهی انتظامی کل کشور گفت: با افزایش گروه‌های گشت زنی، نظم و امنیت در مناطق سیل زده برقرار است.
سردار حاجیان در نشست خبری افزود: وظیفه برقراری نظم و امنیت در مناطق سیل زده بر عهده نیروی انتظامی است و این وظیفه ذاتی ما است، اما در زمان بحران‌های طبیعی مطمئنا خدمات نیروی انتظامی در این مناطق بیشتر می‌شود و بیشتر مورد نیاز مردم است و هرجا نیاز باشد حوزه انتظامی خدمات رسانی می‌کند.
وی گفت: بنابراین ما در بحران‌های طبیعی که مردم از نظر معیشتی نیز دچار بحران می‌شوند، ساز و کار‌های بیشتری برای ارائه خدمات داریم.
سردار حاجیان افزود: در این حوزه در استان‌های جنوبی کشور که با بحران سیل مواجه هستند فرماندهی کل انتظامی کشور دستور آمادگی کامل به همه نیرو‌ها داد که با تمام امکانات و تجهیزات در اختیار مردم باشند و امکانات و تجهیزات لجستیکی و بیمارستان‌ها همه در اختیار مردم قرار گیرد.
وی ادامه داد: ۱۵۰ واحد اضافه بر واحد‌هایی که در حال انجام وظیفه هستند، برای تامین امنیت در اختیار استان‌ها قرار گرفته است ضمن اینکه ۷۲ گروه امدادی نیز در این خصوص تجهیز شده است و برای رساندن بسته‌های غذایی، دارویی و توزیع پوشاک در خدمت مردم استان‌های هرمزگان، فارس و سیستان و بلوچستان هستند.
سخنگوی فرماندهی انتظامی کل کشور گفت: با تلاش نیروها، امنیت در این مناطق بطور کامل برقرار است و هیچ مورد سوء امنیتی نداشته ایم.