به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، دکتر محمدرضا اولیایی منش اظهارداشت: جلسات کارشناسی برای افزایش تعرفه های پزشکی در سال ۹۱ به پایان رسیده و منتظر تشکیل جلسه شورای عالی بیمه هستیم.

وی با اشاره به توافق صورت گرفته در این جلسات برای افزایش تعرفه های سال ۹۱، گفت: پیشنهاد ما برای تعرفه های امسال، افزایش ۲۵ درصدی است.

اولیایی منش با تاکید بر اینکه آخرین جلسه کارشناسی بررسی تعرفه های پزشکی اواخر اردیبهشت ماه برگزار شد، افزود: الان حدود یک ماه است که دیگر جلسه ای برگزار نمی شود و منتظر تشکیل جلسه شورای عالی بیمه هستیم.

مدیرکل دفتر ارزیابی فناوری، تدوین استاندارد و تعرفه خدمات وزارت بهداشت در خصوص زمان تشکیل جلسه شورای عالی بیمه نیز گفت: زمان تشکیل این جلسه را دوستان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید اعلام کنند چون وزیر تعاون، دبیر این شوراست.

وی در خصوص تاخیر طولانی برای اعلام تعرفه های پزشکی سال ۹۱، اظهارداشت: این تعرفه ها باید در شورای عالی بیمه به تصویب برسد و ما منتظریم تا زمان تشکیل جلسه شورا اعلام شود.

این در حالی است که عبدالله عمادی معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز چندی قبل وعده داده بود که جلسه شورای عالی بیمه برگزار شود اما همچنان و به بنا به دلایل نامعلومی، این جلسه تشکیل نمی شود.

عدم ابلاغ تعرفه های پزشکی سال ۹۱ در بخشهای خصوصی و دولتی، باعث شده تا شاهد نابسامانی و آشفتگی در بازار سلامت کشور باشیم. به طوریکه اغلب پزشکان نسبت به افزایش ویزیت خودشان اقدام کرده اند.