فرصتی برای معرفی توان تولیدکنندگان صنعت ایمنی وآتش‌نشانی کشور

ششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات و فن‌آوری‌های نوین بهداشت، ایمنی، آتشنشانی ، مدیریت بحران، امداد و نجات از روز دوشنبه ۱۸ بهمن لغایت ۲۱ بهمن ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می شود. از آنجا که تجهیزات ایمنی و آتش‌نشانی یکی از مهم ترین ابزارهای نجات و یا حفظ سلامت افراد به حساب می‌آید از یک تولیدی و کارگاه خانگی کوچک گرفته تا کارخانه‌های چند هزار متری و بزرگ کشور همه و همه نیاز مبرمی به این تجهیزات ایمن دارند. از طرفی کم و کیف توان عملیات‌های امداد و نجات و یا امر مهم مدیریت بحران نیز از ارتباط مستقیمی به میزان دسترسی و آشنایی ایشان با انواع تجهیزات امداد و نجات و آخرین دستاوردها و تولیدات صورت گرفته در این صنعت است.

حسین مصطفی‌زاده: با همه سختی ها و تحریم های مختلف در صنعت ایمنی و آتش‌نشانی حرف برای گرفتن داریم

حسین مصطفی زاده رییس اتحادیه ایمنی و آتش‌نشانی، در خصوص اهمیت برگزاری این‌ نمایشگاه در کشور اظهار داشت: همانطور که می‌دانید صنف ایمنی و آتش‌نشانی یکی از مهم ترین اصناف کشور محسوب می‌شود. ارتباط مستقیم این حوزه با حفظ سلامت و جان افراد جامعه مسئولیت بنده و همکارانم را در صنف صدچندان کرده است. کوچکترین قصور و بی احتیاطی در تولید و عرضه تجهیزات ایمنی و آتش‌نشانی باعث خسارات جبران ناپذیری خواهد شد، به همین منظور در این نمایشگاه تمام تلاش خود را برای معرفی این محصولات باکیفیت و ایمن به کار گرفته‌ایم. این نمایشگاه نیز یکی از مهم ترین ابزارهای ما برای معرفی شرکت‌ها و تولیدکنندگان باکیفیت به جامعه است و فرصتی برای تعامل بیشتر تولیدکنندگان با فعالان صنعت کشور. ایشان با اشاره به لزوم ارتقای کیفیت تولید تجهیزات ایمنی و آتش‌نشانی افزود: در سال‌های گذشته اکثر تجهیزات این حوزه وارداتی بوده، در چند سال اخیر از طرفی به دلیل تحریم‌های ناجوانمردانه و از طرفی دیگر با همت صنعتگران نخبه و جوان ایرانی در تولید بسیاری از تجهیزات ایمنی و آتش‌نشانی به خودکفایی رسیده‌ایم و اکنون حرف برای گفتن در رقابت با محصولات خارجی داریم. بسیاری از همین شرکت‌ها در نمایشگاه امسال حضور خواهد داشت و به معرفی محصولات خود می‌پردازند.

مصطفی زاده به شیوع کرونا و تعامل اتحادیه ایمنی و آتش‌نشانی با سازمان‌ها و ارگان‌های مربوطه نیز اشاره کرد و گفت: از زمان شیوع کرونا یکی از اصنافی که کنار دولت و ملت بوده، صنف ایمنی و آتش‌نشانی است، در این صنف بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات ایمنی از همان زمان آغاز شیوع کرونا با درایت و مدیریت جهادی توانستند نیاز کشور به ماسک‎های تنفسی را به حداقل برسانند و با همت این عزیزان در ادامه به خودکفایی و صادارت در این زمینه نیز رسیده‌ایم. همکاری اتحادیه با نیروهای مسلح از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش، بسیج و سایر مراکز دولتی در مهار کرونا اتفاق مبارکی بود که در این دوران رخ داد. رییس اتحادیه ایمنی و آتش‌نشانی ‌با اشاره به استقبال نیروهای مسلح و نیز نهادهای مرتبط با مدیریت بحران در کشور از برنامه‌های اتحادیه در این نمایشگاه اشاره کرد و افزود: با هماهنگی اتاق اصناف سعی کردیم مقامات مدعو برای بازدید از نمایشگاه امسال، از میان مدیران و مسئولانی باشند که با این حوزه در ارتباط هستند، لذا از همه مدیرانی دولتی و بخش خصوصی که مسولیت حفظ ایمنی و سلامت افراد جامعه و نیز پرسنل و کارگران و کارمندان؛ از کارگاه های کوچک گرفته تا انواع صنایع بزرگ کشور، از این نمایشگاه بازدید کنند و از نزدیک با انواع دستاوردهای این صنعت و تولیدکنندگان آن آشنا و وارد مذاکره شوند.

فرصتی برای معرفی توان تولیدکنندگان صنعت ایمنی وآتش‌نشانی کشور

علی آنجفی: نمایشگاه ایمنی و آتش‌نشانی فرصت ارزآوری برای کشور دارد

علی آنجفی مدیرعامل موسسه فرارسانه و مجری نمایشگاه ایمنی و آتش‌نشانی نیز به استقبال شرکت کنندگان این دوره از نمایشگاه اشاره کرد و گفت: با توجه به تمام موانع پیش رو، امسال با استقبال قابل توجهی از سوی تولیدکنندگان محترم و شرکت ها برای حضور در نمایشگاه روبرو شده‌ایم. ایشان افزود: این نمایشگاه در فضایی بالغ بر 6 هزار مترمربع در سالن های شماره 10 و 11 محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می شود. آنجفی اشاره کرد: به دلیل شیوع بیماری کرونا و تصمیم ستاد ملی کرونا نمایشگاه در سال گذشته به تعویق افتاد و امسال نیز با تراکم بالای تقویم‌ نمایشگاهی در شش ماه دوم‌ سال مواجه بودیم اما به لطف خدا و حمایت عزیزان در وزارت صمت و مدیران محترم نمایشگاه بین المللی تهران، توانستیم تقویم برگزاری نمایشگاه را برای تاریخ ۱۸ تا ۲۱ بهمن ماه تنظیم کنیم. رییس ستاد برگزاری این نمایشگاه افزود: از ابتدا آغاز کار ستاد نمایشگاه، سعی کردیم  علاوه بر حضور تولیدکنندگان برتر داخلی، از شرکت‌های خارجی معتبر در زمینه تولید تجهیزات آتش‌نشانی نیز دعوت کنیم که خوشبختانه منجر به حضور نمایندگی سه مجموعه بزرگ تولیدی در نمایسگاه امسال شد. همچنین با توجه به نام‌گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زادیی‌ها" تمام تلاش خود را با سازمان‌ها و ارگان‌هایی که به طور مستقیم و غیرمستقم با حوزه تجهیزات حفاظت فردی و آتش‌نشانی ارتباط دارند به کار گرفته‌ایم تا تولیدکنندگان به طور مستقیم با مدیران ارتباط بگیرند و مشکلات خود را در زمینه تولید و صادرات مطرح کنند. مجری نمایشگاه درباره بخش آموزشی نمایشگاه نیز گفت: با حمایت مهندس داوری مدیرعامل محترم سازمان آتش‌نشانی تهران و دکتر عبدولی معاونت پیشگیری سازمان، مقرر گردید در راستای شفاف سازی قوانین سازمان آتش‌نشانی و آموزش آتش‌نشانان و کارشناسان ایمنی صنایع مختلف، کارگاه‌های آموزشی رایگان با حضور اساتید برجسته همزمان در محل نمایشگاه برگزار گردد.

علی آنجفی به لزوم رعایت شیوه نامه ها از سوی بازدیدکنندگان نمایشگاه نیز اشاره کرد و گفت: امسال به دلیل لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی نمایشگاه‌های مختلف میزبان بازدیدکنندگان تخصصی هستند، ستاد برگزاری نیز تاکنون ده هزار دعوت نامه از طریق پست، ایمیل، پیامک و فضای مجازی به مدیران اچ اس ای، ایمنی و آتش‌نشانی صنایع مختلف ارسال کرده است. با توجه به اینکه ششمین دوره نمایشگاه ایمنی و آتش‌نشانی همزمان با نمایشگاه ایران پلاست و نمایشگاه ابزار و یراق برگزار خواهد شد پیش بینی داریم همزمانی این سه نمایشگاه تخصصی مرتبط باعث پویایی و رونق بیشتر این رویدادهای مهم در صنایع کشور خواهد شد.

مدیر عامل موسسه فرا رسانه و مجری این نمایشگاه با تشکر از تمام سازمان‌ها و افرادی که در برگزاری این رویداد مهم ملی همکاری داشته‌اند افزود: همانطور که رییس این اتحادیه اشاره و تاکید دارند، در چند سال اخیر شاهد شکوفایی در تولیدمحصولات با کیفیت ایمنی و آتش‌نشانی در داخل کشور هستیم که بسیاری از آنها در حال حاضر به کشورهای همسایه نیز صادرات دارند و بسیاری از محصولات اطفا و اعلان حریق ایرانی با کیفیت‌ بیشتری از مشابه خارجی است و این افق جدید و روشنی برای ارزآوری بیشتر کشور از طریق این صنعت خواهد بود. آنجفی اشاره کرد: با توجه به ظرفیت های بالای این شرکت‌ها امیدوار هستیم سازمان توسعه تجارت و وزارت صمت تمهیداتی را برای صادرات محصولات ایمنی و آتش‎نشانی به کشورهای اروپایی و آمریکای لاتین داشته باشند و در این نمایشگاه با همکاری تمام بخش‌ها تعاملات موثری در این زمینه شکل بگیرد.