به گزارش افکار نیوز به نقل از ايسنا ،سايت سيمرغ ۹ حقيقت تاريخي و عجيب را منتشر كرده است كه با هم ميخوانيم:

۱. رومی‌ها عادت داشتند از پنبه نسوز در لباس‌هایی که هر روز می‌پوشیدند استفاده کنند.(پیشینیان پلینی) یک طبیعت‌گرای رومی) گفته آن‌ها به این دلیل لباس‌هایی با الیاف پنبه نسوز می‌پوشیدند که این الیاف سفیدتر از پارچه‌هایی با الیاف معمولی بودند و می‌توانستند خیلی راحت لباس‌هایشان را درون آتش پرتاب کنند. او همچنین خاطرنشان کرده که خدمتکارهایی که لباسهایی با الیاف معدنی می‌پوشیدند اغلب از بیماری‌های ریوی رنج می‌بردند.

۲. در مصر باستان قلب انسان را جایگاه هوش و اطلاعات می‌دانستند نه مغز. مصری‌های باستان فکر می‌کردند مغز فقط چیزی است که درون سر را پر می‌کند؛ بنابراین آنها هنگام مومیایی کردن مغز را بیرون می‌آوردند و دور می‌انداختند، درحالی که در مورد قلب دقت و توجه خاصی مبذول می‌داشتند!

۳. زمان رواج امراض مسری در قرون وسطی برخی دکترها لباس‌ها و ماسک‌هایی با نقوش ابتدایی و باستانی می‌پوشیدند به نام «لباس بیماری یا مرض». این ماسک دارای چشمی‌های شیشه‌ای قرمز رنگ بود که آنها تصور می‌کردند شخص را در برابر شیطان غیرقابل نفوذ می‌سازد. قسمت بالایی ماسک با گیاهان معطر و ادویه پر می‌شد تا محافظی باشد در برابر «هوای بد» که اعتقاد داشتند مرض و بیماری را با خود حمل می‌کند.

۴.۳۵۰۰ سال پیش تخمین می‌زدند که جهان دوران باشکوه ۲۳۰ ساله‌ای داشته که در آن هیچ جنگی اتفاق نیفتاده است.

۵. در چرخه‌های شهرنشینی اروپای غربی و آمریکایی‌ها، بعد از اوایل قرن ۱۷ تزئین ریش از دنیای مد خارج شد؛ برای مثال در سال ۱۶۹۸ پیتر پادشاه روسیه دستور داد مردها ریش‌هایشان را به طور کامل بتراشند و سال ۱۷۰۵ برای کسانی که ریش داشتند مالیات گذاشتند تا جامعه روسیه هم سو با معاصرانش در جوامع غربی شود.

۶. پرفروش‌ترین کتاب قرن پانزدهم کتابی شهوانی به نام «داستان دو عاشق» بود که هنوز هم خوانده می‌شود! نویسنده این کتاب اگرچه پاپ پیوس دوم(که سال‌های ۱۴۶۴-۱۴۵۸ سلطنت می‌کرد) بود، ‌اما تفاوتی با «آنیس سیلوییوس پیکولومینی» نداشت.

۷. در مصر باستان گربه‌ها را مقدس می‌دانستند. وقتی گربه خانگی یک خانواده می‌مرد، تمام اعضای آن خانواده ابروهایشان را می‌تراشیدند و تا موقعی که ابروها کامل رشد کند عزادار می‌ماندند.

۸. مدل عموسام در اثر معروف «تو را می‌خواهم» سال ۱۹۱۷ صورت نقاشی به نام جیمز مونتگومری فلاگ بود. برای تاثیرگذاری بیشتر او پرتره اش را مسن تر نقاشی کرد و ریش بزی به آن افزود.

۹- ۲۰۰سال قبل از میلاد وقتی که شهر اسپارتای یونان در اوج قدرت خود بود به ازای هر شهروند ۲۰ نفر خدمتکار وجود داشت. تصور کنید خانههای مردم آن زمان حتما از تمیزی برق میزد!!