براساس مطالعه‌ای که توسط NordPass انجام شده، در صدر بیشترین پسورد‌های استفاده شده توسط مدیران عامل، «۱۲۳۴۵۶» و «password» قرار دارند.

به گزارش دیلی میل، این شرکت به لطف همکاری خود با محققان مستقلی که در تحقیق در مورد حوادث امنیت سایبری تخصص دارند، این فهرست را تنظیم کرده است. این تیم تحقیقاتی بیش از ۲۹۰ میلیون نقض داده در سراسر جهان را تجزیه و تحلیل کردند. از جمله حوزه‌هایی که تحت تأثیر نقض داده‌ها قرار گرفته اند به ترتیب فناوری، مالی، ساخت و ساز و مراقبت‌های بهداشتی هستند.

رمز‌های عبور پر استفاده

با توجه به موارد فوق، مشخص شد که رمز عبور "۱۲۳۴۵۶" رایج‌ترین رمز عبور در بین مدیران عامل است، زیرا از بین ۲۹۰ میلیون نقض داده، توسط ۲۹۴۰۱ مدیرعامل استفاده شده است. پسورد بعدی این لیست «password» است که توسط ۲۲۵۱۱ مدیرعامل استفاده شده و پس از آن «۱۲۳۴۵» است که ۱۱۸۷۶ نفر در همین دسته از آن استفاده کرده‌اند. رمز عبور «۱۲۳۴۵۶۷۸۹» نیز با ۱۰۹۸۸ استفاده در رتبه چهارم و در نهایت «qwerty» که ۹۷۳۸ نفر از آن استفاده کردند، قرار گرفت.

رمز‌های عبور رایج

در ادامه این مقاله تحقیقاتی به تعدادی از رمز‌های عبور پرکاربرد از جمله «Tiffany»، «Charlie»، «Michael» و «Jordan» اشاره کرد. محققان همچنین به این نتیجه رسیدند که مدیران عامل از نام حیوانات و موجودات افسانه‌ای خوششان می‌آید که این موضوع در پسورد‌های استفاده شده توسط آن‌ها دیده می‌شود.

مطالعات NordPass

مطالعات NordPass در این زمینه چیز جدیدی نیست. این شرکت سال گذشته، ۲۰۰ رمز عبور رایج مورد استفاده توسط عموم مردم در اینترنت را فاش کرد. این داده‌ها نشان می‌دهد که گذرواژه‌های ساده برای استفاده در بین مدیران تجاری بسیار محبوب هستند، همانطور که برای عموم مردم محبوب هستند.

جوناس کارکلیس، مدیرعامل NordPass می‌گوید: همه از نوجوانان گرفته تا صاحبان مشاغل هدف جرایم سایبری هستند و تنها تفاوت این است که قاعدتاً بنگاه‌های تجاری بهای بیشتری را برای این حملات می‌پردازند.

بیشتر رمزهای عبور به راحتی قابل هک شدن هستند

بر اساس موارد فوق، NordPass از کاربران خواست تا مراحل ساده‌ای را برای بهبود امنیت رمز عبور از طریق دو مرحله دنبال کنند: آموزش امنیت سایبری و فعال کردن احراز هویت چند عاملی.