سه شنبه با گذر موج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، دامنه‌های زاگرس مرکزی در کردستان، همدان، مرکزی و لرستان، دامنه‌های جنوبی البرز در زنجان، قزوین و البرز، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد.

چهارشنبه در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، شمال استان‌های همدان، مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز در زنجان، قزوین و البرز، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی به ویژه در ساعات بعد از ظهر رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

پنجشنبه و جمعه در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی به ویژه در ساعات بعد از ظهر رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. همچنین در نیمه جنوبی کشور جوی آرام و پایدار همراه با افزایش نسبی دما حاکم می‌شود.

شنبه دامنه‌های زاگرس مرکزی در همدان، مرکزی، قم، شمال اصفهان، دامنه‌های جنوبی البرز در قزوین و البرز و سمنان، شرق گیلان، مازندران و گلستان رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد.

وضعیت آب و هوا در ۲۰ اردیبهشت

طی روز‌های سه شنبه و چهارشنبه شرایط برای تشکیل گرد و خاک بر روی عراق مهیاست، از این رو برای استان‌های غربی و جنوب غرب کشور در این دو روز پدیده گرد و خاک دور از انتظار نیست. همچنین نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس مواج هستند.