علیرضا زاکانی ، شهردار تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرداری‌ها مکلفند در توسعه ورزش همگانی گامهای بلندی بردارند بر همین اساس با همکاری وزارت ورزش و همراه با وزارت بهداشت سه جزیی هستیم که در کنار رونق سلامتی و توجه به ارتقای سلامت روحی و جسمی شهروندان، رونق ورزش همگانی را دنبال می کنیم. 

وی افزود: راه حل مشکل کافی نبودن طرح ترافیک برای کاهش ترافیک توسعه حمل و نقل عمومی است و توجه ما در شهرداری نیز به این است که به سرعت حمل و نقل عمومی را در شهر سامان دهیم. 

شهردار تهران تأکید کرد: برای ما ایجاد فضای سبز و تنفسگاه برای تهران یک امر قطعی و قهری است و تلاش می کنیم سالانه ظرفیت فضای سبز پیرامونی و متن شهر را اضافه کنیم.

وی ابراز کرد: سال گذشته اضافه کردن ۱۲۵۰ هکتار به فضای سبز پیرامونی را از آبان‌ماه شروع کردیم که در روز درختکاری افتتاح شد و امسال نیز افزایش ۱۵۰۰ هکتار فضای سبز برای اطراف تهران را در کنار توجه به رونق و توسعه بوستان‌های درون شهری مدنظر داریم.

افتتاح فاز سوم بوستان نهج‌البلاغه در ماه‌های آینده

زاکانی ادامه داد: در این راستا توافق با جنگ افزار سازی را با وزارت دفاع دنبال کردیم که ۱۱ هکتار در خیابان پیروزی تبدیل به فضای سبز عمومی می شود؛ این فضا تا سه ماه آینده تحویل شهرداری می‌شود تا رونق فضای سبز و توجه به هوای پاک در تهران را پیگیری کنیم.

شهردار تهران گفت: در غرب تهران توسعه فضای سبز و ایجاد مراکز تفرجگاهی برای ما مهم است؛ در دره فرحزاد در مناطق ۲ و ۵  جنبه پاکسازی این رود دره را دنبال می‌کنیم. در ماه‌های آینده فاز سوم بوستان نهج‌البلاغه را بالای نیایش آماده می‌کنیم و تلاش می‌کنیم مناطق گردشگری و تفرجگاهی مانند کوهسار را در شهر تهران توسعه دهیم.