در پی انتشار فیلمی درباره خشک شدن هم‌زمان تعدادی اصله درخت در خیابان ولیعصر(عج) محدوده خیابان محمودیه، علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران خطاب به دادستان تهران تاکیدکرد: محیط زیست شهری از مصادیق حقوق عامه محسوب می‌شود و از آن‌جا حفظ حقوق عامه یکی از ماموریت‌های دستگاه قضایی است، در صورت احراز تعدی به حقوق عمومی جامعه با جدیت برخورد خواهد شد.

امروز همچنین رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر تهران نسبت به خشک شدن ۱۲ اصله درخت در خیابان ولیعصر، واکنش نشان داد و از شهرداری تهران خواست علت آن را بررسی کند.

دادستان تهران مامور رسیدگی به موضوع خشک شدن درختان خیابان ولیعصر شد

مهدی پیرهادی در هشتادمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری اظهارداشت: با توجه به قدمت و شرایط خاص خیابان ولیعصر که یکی از طولانی ترین و قدیمی ترین خیابان‌های خاورمیانه است و دارای جاذبه های طبیعی و بصری خاصی است باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی از شهرداری‌ تهران خواست تا در این خصوص گزارش ارایه کند و موضوع را از طریق مرجع قضایی پیگیری و جرائم لازم در ماده هفت اجرا شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: اگر درختان توسط اشخاصی خشک شده اند باید از طریق دادگستری و قوه قضاییه پیگیری شود تا دیگر برخی افراد سودجو در شهر تهران این کار را انجام ندهند.