بر اساس گزارش‌های ارسالی، از عصر امروز سیلاب وارد جاده تهران- مشهد شده و مشکلاتی را در تردد خودروها در بخش‌هایی از این محور شریانی ایجاد کرده است.

محمد حمیدی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان می‌گوید: به علت بارندگی شدید، آورد رودخانه به‌قدری افزایش یافته که حجم یک میلیون مکعبی سد تغذیه مصنوعی پایین‌دست ایوانکی، جوابگوی آن نیست و این بند سرریز کرده است.

وی افزود: نیروهای امدادی و راهداران برای کاهش خسارت‌های احتمالی، هم‌اکنون مشغول هدایت سیلاب به مسیری دیگر هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان با تکذیب خبر شکستن بند خاکی چنداب گرمسار گفت: بارندگی‌ها در روستای چنداب خسارت اندکی در جاده بر جای گذاشته و بند خاکی آن مشکلی ندارد و سالم است.

ورود سیلاب به جاده تهران- مشهد

حمیدین با اشاره به ادامه بارندگی‌ها تا پایان هفته از شهروندان خواست در این مدت در صورت سفر به ارتفاعات در مسیر رودخانه‌ها اتراق نکنند.

مسؤولان تأکید دارند که مسافران از سفرهای غیرضرور بپرهیزند؛ اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان نیز طی اطلاعیه‌ای از هم‌وطنان خواسته است تا با توجه به پیش‌بینی وقوع بارش‌های رگباری تا روز دوشنبه ۱۰ مردادماه، ضمن رعایت نکات ایمنی و توجه به هشدارهای صادر شده، از حضور و قرار گرفتن در حریم رودخانه‌ها، مسیل‌ها و نقاط کوهستانی این استان پرهیز کنند.

مردم در شرایط ناپایدار آب و هوایی فعلی از انجام سفرهای غیرضروری به‌ویژه در نقاط کوهستانی و حاشیه مسیل‌ها و رودها خودداری و قبل از انجام سفر از طریق سامانه تلفنی و پیامکی ۱۴۱ از آخرین وضع جوی راه‌ها اطلاع پیدا کنند.