سرهنگ عبدالله قاسمی، رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی گفت: مدتی است شاهد تشکیل پرونده‌های کلاهبرداری به شیوه تقلید صدا در مراکز پلیس آگاهی استان‌های سراسر کشور هستیم. بررسی‌ها نشان می‌دهد این افراد با تقلید صدای آشنایان طعمه‌هایشان در فرصتی مناسب و به بهانه‌های مختلف خود را در معرض مشکلات مالی غیرمنتظره نشان داده و درخواست فوری واریز پول می‌کنند.
این تبهکاران گاهی نیز با تقلید صدای زنان، سراغ مردان هوسران رفته و با طرح دوستی‌های تلفنی طعمه خود را به محلی خلوت کشانده و سپس با تهدید دست به اخاذی‌ می‌زنند. چندی پیش کارآگاهان پلیس آگاهی قم یکی از این کلاهبرداران را دستگیر کردند.
به گزارش افکار روزنامه ایران نوشت، رسیدگی به این پرونده همزمان با شکایت مردی در دستور کار پلیس قرار گرفت که شاکی می‌گفت: دیروز دخترم با صدایی لرزان تماس گرفت و گفت با مشکل مالی روبه‌رو شده و نیاز فوری به ۲۰۰ هزار تومان پول نقد دارد. بنابراین وقتی شماره کارت بانکی‌اش را داد بلافاصله پول را به حساب واریز کردم. اما ساعتی بعد که به خانه رفتم متوجه ماجرا شدم. چرا که فردی با تقلید صدای دخترم مرا فریب داده بود. پس از این شکایت مأموران با تحقیقات گسترده، پسر ۱۷ ساله‌ای به نام «حمید» را دستگیر کردند. بازجویی‌ از او ادامه داشت که زن میانسالی با مراجعه به اداره آگاهی شکایت مشابه دیگری مطرح کرد.
«حمید» در جریان تحقیقات پلیسی تاکنون به ۸ فقره اخاذی با تقلید صدا اعتراف کرده است. بنابراین از شهروندان درخواست می‌شود در چنین مواردی ضمن حفظ خونسردی، موضوع را به دقت بررسی نمایند.