به گزارش افکارنیوز ،دكتر فرهاد اقطار در گفتوگو با ايسنا، با اعلام خبر ساخت نخستين بازي رايانهاي در زمينه آموزش پيشگيري از آسيبهاي اجتماعي و آموزش مهارتهاي زندگي اظهار كرد: اين بازي براي سنين بالاي ۹ سال توليد شده است و از ۲ سال پيش توليد آن با همكاري مركز ملي بازيهاي رايانهاي آغاز شده و به زودي رونمايي ميشود.

وی افزود: با انجام این بازی کودک بالای ۹ سال وارد مسیری می‌شود و در طی آن با مهارت‌های زندگی آشنا می‌شود و بدین دلیل سنین بالای ۹ سال به عنوان گروه مخاطب این بازی انتخاب شده‌اند، چرا که اعتیاد به دخانیات در کشور از ۱۰ سالگی آغاز می‌شود.

مدیرکل پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی در ادامه از توزیع رایگان ۵ هزار نسخه از این بازی پس از رونمایی از آن خبر داد.

اقطار در ادامه با اعلام تشکیل «کمیته علمی آسیب‌های نوپدید» و برگزاری همایش پیشگیری از آسیب‌ها با رویکرد تدوین راهکار و نظام پیشگیری از آسیب‌های نوپدید عنوان کرد: این کمیته در بخش‌های مختلف از جمله فضای سایبری، خشونت‌های رسانه‌ای، اینترنت و فضای مجازی، بازیها، انیمیشن‌ها و ماهواره که خود شامل تبلیغات کاذب درمان‌ها، آموزش‌هایی که پیوند تحکیم خانواده را تحت‌الشعاع قرار داده‌اند و دوست‌یابی می‌شود، تشکیل شده است.مدیرکل پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی در ادامه با اشاره به انیمیشن‌های وارداتی نیز گفت: متاسفانه الگوی آموزش دوستی‌ها با جنس مخالف در این انیمیشن‌ها از سنین زیر ۶ سال شروع می‌شود و به عنوان مثال حتی در کنار رابین هود هم یک دختر وجود دارد و برای مقابله با این آموزش‌های غلط باید انیمیشن‌هایی ساخته شود.


مدیر کل پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی در ادامه با اشاره به انیمیشن‌های وارداتی نیز گفت: متاسفانه الگوی آموزش دوستی‌ها با جنس مخالف در این انیمیشن‌ها از سنین زیر ۶ سال آغاز می‌شود و به عنوان مثال حتی در کنار رابین هود هم یک دختر وجود دارد و برای مقابله با این آموزش‌های غلط باید انیمیشن‌هایی ساخته شود.

اقطار همچنين در پايان از توزيع رايگان سه هزار نسخه از كتاب رضايت زناشويي كه در اين دفتر تدوين شده است در ميان زوجهاي جوان خبر داد.