به گزارش افکارنیوز ،معصومه رخشي در گفتوگو باايسنا، با تاكيد بر اهميت محصول سالم و ضرورت فرهنگسازي در اين زمينه، گفت: بايد مصرف‏ كننده اهميت محصول سالم را درك كند و اين يك ضرورت است.وی با بیان این‌که ما در بحثمرغ اصلا محصول سالم نداریم، تاکید کرد: زیرا مقاومت مرغ پایین است و برخلاف بوقلمون که حیوانی مقاوم‌تر است و نیاز به واکسن ندارد، مرغ در همان روز اول چنانچه واکسن زده نشود از بین می‌رود. چرا مردم این سوال را از خود نمی‌پرسند که مرغی که با قیمتی این چنین بالا به فروش می‌رسد و این همه دارو به همراه دارد، ناسالم بودنش برای آنان طبیعی شده است، غافل از آن‌که در آینده‌ای نزدیک بیماری‌ها به سراغ‌شان می‌آید.

رخشی با انتقاد از وضعیت تولیدکنندگان گفت: متاسفانه همیشه واسطه‌ها سود می‌برند، در حالی که تولیدکننده باید ریسک تلفات، قیمت‌گذاری و ده‌ها معضل دیگر را تحمل کند، اما در نهایت تصمیم‌گیرنده واسطه‌ها هستند و از آنان در جلسات دعوت می‌شود و این نشانگر این است که دولت برنامه‌ریزی درستی ندارد.

وی افزود: چرا باید سازمان صنعت، معدن و تجارت قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی و دامی را بر عهده داشته باشند؟ این یک ایراد اساسی است که بحثقیمت‌گذاری نهاده‌ها به این ارگان داده شده است و جهادکشاورزی و دامپزشکی حکم یک ناظر را دارند، در حالی که ما به عنوان تولیدکننده و بخش خصوصی به نظارت نیاز نداریم و حمایت می‌خواهیم.

رخشی ادامه داد: ما صادقانه کار می‌کنیم تا گوشت برزیلی وارد کشور نشود و من به عنوان پرورش دهنده نمونه بوقلمون هیچ سودی در این حرفه نمی‌کنم و عرق ملی دلیل ماندگاری ماست.

وي معتقد است: اگر حمايتي از توليدكنندگان محصولات سالم صورت نگيرد، ترمز تلاش آنان به زودي كشيده خواهد شد.