به گزارش افکارنیوز،فارس به نقل از نیویورکر ، پس از سالها اختلاف نظر میان محققان بر روی یکی پرترههای نقاشی شده در میان آثار به جا مانده از خانواده آستین، سرانجام مشخص شد که این پرتره به جین آستین نویسنده معروف اوایل قرن نوزدهم تعلق دارد.

این پرتره که نمایشگر تصویر دختری ۱۳ ساله با چشمانی مشکی با لب‌های به هم فشرده است که لباس سفیدی که به قرن ۱۹ باز می‌گردد را بر تن دارد. برای سالیان سال یکی از افراد خانواده جین آستین این طور عنوان می‌کرد که این تصویر متعلق به یکی از اقوام آنها در گذشته دور است اما تحقیقات جدید نشان دادند که صاحب این پرتره به جین آستین نویسنده کتاب معروف «غرو و تعصب» است.

در این پرتره که به سال ۱۷۸۹ باز می گردد نام آستین و نقاش این اثر آورده شده است. با توجه به این کشف تاریخی این تصویر شبیه‌ترین تصویری است که به دوران نوجوانی وی باز می‌گردد.

جین آستین نویسنده کتاب‌هایی چون «غرور و تعصب»، «منسفیلد پارک»، «اما»، «نورثنگر ابی»، «ترغیب» و «عقل و احساس» است. بسیاری از آثار وی در زمان حیاتش شهرت چندانی برای آستین به ارمغان نیاوردند و پس از مرگ وی در سال ۱۸۱۷ بود که نام این نویسنده انگلیسی بر سر زبان‌ها افتاد.

آثار این نویسنده انگلیسی بارها در ایران ترجمه شده است و اخیرا نیز رضا رضایی تمامی آثار وی را به فارسی بازگردانده است.