آسمان اکثر نقاط کشور امروز و فردا بارانی می شود

امروز سه شنبه در گیلان و شرق اردبیل بارش باران رخ خواهد داد، از فردا چهارشنبه نیز سامانه بارشی از غرب وارد کشور شده و در نقاط جنوب غرب برخی نقاط مرکز و شمال غرب شده و بتدریج دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران سبب بارش باران گاهی رعدوبرق وزش باد شدید موقت در مناطق مستعد بارش تگرگ و در ارتفاعات بارش برف می‌شود.

پنجشنبه این شرایط علاوه بر مناطق ذکر شده برای نیمه شمالی فارس استان بوشهر، ارتفاعات البرز و به صورت پراکنده برای شرق کشور پیش بینی می‌شود. شدت بارش چهارشنبه در لرستان و شمال چهارمحال وبختیاری و پنجشنبه در ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، شمال خوزستان و جنوب لرستان زیاداست؛ همچنین انتظار می‌رود جمعه نیز برای استان‌های فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد چهارمحال و بختیاری شرق خوزستان، شمال کرمان و بخش‌هایی از شرق و شمال شرق کشور رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در نواحی مرتفع و سردسیر بارش برف پیش بینی می‌شود.
شنبه با خروج سامانه بارشی از کشور جوی نسبتا پایدار در غالب نقاط کشور حاکم خواهد بود.

آسمان اکثر نقاط کشور امروز و فردا بارانی می شود


گفتنی است، طی دو روز آینده تداوم آلودگی و کاهش نسبی کیفیت هوا برای استان‌های البرز و تهران پیش بینی می‌شود، امروز شمال خلیج فارس و امروز و فردا دریای خزر مواج خواهد بود.