واکنش پلیس به قتل مداح تبریزی و خادم حرم به ضرب گلوله

هابیل آفاق آذر مداح اهل بیت عصمت و طهارت(ع) روز گذشته پنجشنبه ۲۷ بهمن‌ماه به ضرب گلوله در اطراف میدان بسیج تبریز کشته شد.

جنازه این مداح پس از ارتکاب جرم توسط قاتل یا قاتلین در منطقه ائل باغی در ضلع جنوبی اتوبان شهید کسایی رها شده بود که توسط نگهبانان محل پیدا شده است. 

در همین ارتباط تیم ویژه ای متشکل از افسران اداره آگاهی تبریز و مقامات قضایی به دستور دادستان تبریز به صورت ویژه پیگیر چند وچون این جنایت هستند تا عامل یا عاملان این جنایت دستگیر شوند و انگیزه قاتل یا قاتلان مشخص شود.

ابراهیم محمودی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: پلیس استان در ساعت ۱۶.۳۰مورخه ۲۶ بهمن از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ از وقوع کشف جسد فرد میانسالی در پارک ائل باغی تبریز مطلع که بلافاصله اکیپ ویژه ای از پلیس آگاهی و عوامل کلانتری در محل حضور یافته و در بررسی های اولیه مشخص شد مقتول به هویت معلوم با سلاح گرم به قتل رسیده و احتمالا در این محل رها شده است.

وی افزود: با هماهنگی و دستور بازپرس ویژه قتل شناسایی و دستگیری عاملان این جنایت در دستور کار این پلیس قرار گرفته که نتیجه تکمیلی متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

سیدمحمود حسینی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی نیز در این باره اظهارداشت: مرحوم هابیل آفاق آذر با حدود ۴۵ سال سن از مداحان خوش‌خوان و خوش صدای تبریز بود که متولد منطقه حجتی تبریز هم بود. او خادم حرم حضرت معصومه (س) هم بود.

وی افزود: او برای مداحی سفرهای متعددی هم به کشورهای ترکیه و آذربایجان داشت.