زاکانی: تکمیل ۲ هزار هکتار کمربند فضای سبز تهران در سال آینده

علیرضا زاکانی شهردار تهران عصر امروز در آئین بهره برداری از فاز نخست طرح جنگل‌کاری کمربند سبز شهر تهران که در دامنه‌های بی بی شهربانو در شهرری برگزار شد، با اشاره به اینکه فاصله شمال و جنوب تهران از زمان قدیم آزاردهنده بود، اظهار کرد: فاصله‌ای که فراتر از ۹۰۰ متر اختلاف سطح، در این شهر بود و اختلاف معنادار خدمت را به همراه داشت لذا مدیریت شهری دوره ششم تلاش دارد این فاصله را کاهش دهد.

وی گفت: کاهش این فاصله با عدم خدمتگزاری در مناطق شمالی تهران نیست، بلکه وظیفه خود را نسبت به این مناطق انجام خواهیم داد و بی تردید تلاش ویژه‌ای برای مناطق کم برخوردار و جنوب شهر باید انجام دهیم که این کار آغاز شده است.

شهردار تهران با اشاره به اینکه در جنوب، جنوب غرب و جنوب شرق تهران ظرفیت‌های بی‌نظیری وجود دارد که به فراموشی سپرده شده است، افزود: بی تردید این ظرفیت‌ها می‌توانند گشایش‌هایی را برای شهروندان این مناطق فراهم کند، توجه به ایجاد فضاهای سبز مناسب و همچنین ایجاد محیط پرنشاط برای شهروندان ضرورتی انکار ناپذیر است.

 

زاکانی با اشاره به افتتاح ۵۰۰ هکتار جنگل‌کاری در مناطق ۱۹ و ۲۰، ادامه داد: امروز بالغ بر ۶۰ هزار هکتار پیرامون شهر، فضای سبز احداث شده که به عنوان تنفس‌گاه تهران محسوب می‌شود و ما به دنبال این هستیم که از این فضاها استفاده بهتری داشته باشیم و گشایشی را برای شهروندان فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۲۵۰ هکتار فضای سبز در تهران بهره برداری شد تصریح کرد: امسال ۱۵۰۰ هکتار و برای سال آینده ۲ هزار هکتار در دستور کار قرار گرفته است. همچنین در ۹ نقطه تهران مجوز برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری داریم که در یک نقطه یعنی شیان این کار اجرایی شده و در هشت نقطه دیگر این ظرفیت وجود دارد که طرح‌هایی نیز برای آن برنامه ریزی شده است.

شهردار تهران تاکید کرد: مجوز برای بارگذاری تفرجگاه قطعا دنبال خواهد شد تا مردمی که در پایان هفته برای فرصت تفریح به شمال کشور می‌روند بتوانند از فضای پیرامونی شهر استفاده کنند. امروز که ترافیک و آلودگی هوا شرایط را سخت کرده در کنار آن کمبود تفرجگاه نیز موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

زاکانی خاطرنشان کرد: باید جنبه طراوت شهر بهبود پیدا کند و ایجاد آسایش برای شهروندان دنبال شود، بر همین اساس برای سال آینده علاوه بر توسعه فضای سبز، در حوزه حمل و نقل عمومی نیز با اهتمام ویژه شورا امیدواریم با یک جهش ارائه خدمت، شاهد افزایش ظرفیت در حوزه حمل و نقل باشیم.