به گزارش افکارنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، جهانی که ما در آن زندگی می کنیم دارای قدمت فراوانی است. در طول این سالهای طولانی گونه های متفاوتی در این کره خاکی زندگی کردند که بعضی از آنها به حیات خود تا به امروز ادامه داده و برخی دیگر نیز از بین رفته اند.گاهی کشف باقی مانده هایی از جسد موجودات مختلف که تا به امروز بشر در مورد آنها اطلاعاتی نداشته است همگان را متعجب می کند. در این مطلب شما را با بعضی از این اجساد عجیب آشنا می کنیم.

مرد مومیایی کوچک

در اکتبر سال ۱۹۳۲ میلادی دو معدنچی در ایالت " ویومینگ " در غرب آمریکا در حال جستجو برای یافتن طلا در منطقه کوهستانی سنت پدرو بودند که یک اتاقک عجیب در دل کوه را کشف کردند. در درون این اتاقک آنها با مومیایی یک مرد بسیار کوچک مواجه شدند که به صورت نشسته در این اتاقک قرار گرفته بود.

بررسی هایی که بر روی این مومیایی صورت گرفت نشان داد که این مومیایی متعلق به یک مرد کوتاه قد ۶۵ ساله است که به شکل خشنی کشته شده و سپس مومیایی شده است. عکس برداری های بعدی و مشخص شدن شکسته شدن استخوانهای مومیایی این نظریه را تقویت کرد.

در سالهای بعد کشف یک مومیایی مربوط به یک زن باور بومیان سرخپوست مربوط به زندگی یک گروه از انسان های کوتاه قد در آن مناطق تایید شد.

جانور پاناما

در سپتامبر ۲۰۰۹ میلادی و در اطراف شهر " سرو آزول " در کشور پاناما تعدادی نوجوان که در حال گردش در طبیعت بودند که با یک جانور بدون مو و سفید رنگ مواجه شدند که دارای دندانی تیز بوده و به سمت آنها آمده بوده است. این نوجوانان با استفاده از چند تکیه چوب کلفت که به همراه داشتند به این جانور حمله کرده و آن را از پای در آوردند. این نوجوانان پس از مدتی به صحنه بازگشته و از جسد مورد نظر عکس تهیه کردند.

پخش این تصویر در ابتدا بحثهای فراوانی را به وجود آورد. کارشناسان امر معتقد هستند که سر این جنازه شبیه به جانوران است اما بدن و نحوه قرار گرفتن دستهای این جانور بسیار عجیب است. تا به امروز توضیح قانع کننده‌ای در مورد این جانور داده نشده است.

بچه ماموت روسی

در می سال ۲۰۰۷ یک شکارچی روسی بقایای تقریبا کامل یک بچه ماموت را در ناحیه شبه جزیره یامال نزدیک اقیانوس منجمد شمالی پیدا کرد. این جسد " لیوبا " نام گرفت. وزن این لاشه یخ زده در حدود ۵۰ کیلوگرم بوده و طول آن در حدود۱۳۰ سانتی متر و ارتفاع آن ۸۵ سانتی متر بود.

سن این بچه ماموت یک ماه تخمین زده شده و به نظر در حدود ۴۲ هزار سال قبل مرده بوده است. این نمونه در حقیقت بهترین ماموت کشف شده تا به امروز بوده است که اکثر اندام اصلی آن دست نخورده باقی مانده است

هیولای مونتاک

در جولای ۲۰۰۸ میلادی یک جانور ناشناخته توسط امواج آب به سواحل " مونتاک " در نیویورک آمریکا آورده شد. ساکنین منطقه که جانور مورد نظر را پیدا کرده بودند با روزنامه های محلی مصاحبه کرده و داستان را منتشر کردند.

کارشناسان در ابتدا این احتمال کردند که جانور مذکور یا یک لاکپشت دریایی است و یا جانوری است که در مرکز تحقیقاتی که در نزدیکی این محل قرار دارد تولید شده است.

احتمال این که این لاشه یک لاکپشت باشد به سرعت رد شد چون که نمی توان لاک یک لاکپشت را بدون آسیب زدن به بدن او جدا کرد. بعضی دیگر این احتمال را مطرح کردن که لاشه مورد نطر مربوط به یک سگ است که کلیه موهای خود را در آب از دست داده است. بعضی از جانورشناسان نیز لاشه مورد نظر را مربوط به یک راکن تشخیص دادند.

لکه بزرگ در شیلی

در جولای ۲۰۰۳ میلادی یک توده گوشتی ۱۳ تنی در سواحل منطقه " لوس مرموس " در کشور شیلی کشف شد که ۱۲.۵ متر طول و ۵.۸ متر عرض داشت.

این کشف در زمان خود واکنش های بسیاری را برانگیخت و بسیاری از دانشمندان و جانورشناسان احتمال دادند که این جسد کشف شده متعلق به یک گونه آبزی ناشناخته است. این احتمالات توسط منابع مختلف اعلام شد تا این که در سال ۲۰۰۴ میلادی مشخص شد که بقایای کشف شده مربوط به یک " نهنگ عنبر " است که می تواند تا ۲۰ متر طول و ۵۷ تن وزن پیدا کند.

ترانکو در آفریقای جنوبی

در ۲۵ اکتبر سال ۱۹۲۴ میلادی و در سواحل منطقه مارگیت در آفریقای جنوبی، مردم شاهد یک نبرد دریایی بین دو وال و یک جانور سفید رنگ دریایی بودند. یکی از شاهدان گفته بود که این جانور به نظر شبیه به خرس قطبی بوده و از دمی شبیه به خرچنگ برای ضربه زدن به نهنگ‌ها استفاده می کرده است.

چند ساعت بعد جسم بی جان این موجود به ساحل آورده شد که چیزی در حدود ۱۴ متر طول، ۳ متر عرض و۱.۵ متر ارتفاع داشت. این جانور دارای دمی شبیه به خرچنگ به طول ۳ متر بوده و بدن آن نیز با موهایی سفید پوشانده شده بود.

تا به امروز یکی از اصلی ترین توضیحاتی که برای شناخت این جانور داده شده است این است که به نظر این آبزی سفید غول پیکر یک گونه از نهنگ ها بوده است که تا به آن روز شناسایی نشده بوده است. در سال ۲۰۱۰ نیز اعلام شده که جانور مذکور به احتمال زیاد یک فیل دریایی غول پیکر بوده است.

گراز یا سمور کانادایی

در ۸ می سال ۲۰۱۰ میلادی که در حال قدم زدن در کنار دریاچه ای در منطقه " اونتاریو " در شمال غربی کانادا بودند توسط سگ همراه خود توانستند یک موجود کوچک به طول ۳۰ سانتی متر را کشف کنند که ظاهری ترسناک داشت. این دو پس از عکس برداری از این حیوان محل را ترک کردند. پس بررسی عکسهای مورد نظر مشخص شد که این موجود عجیب دارای دندان های شبیه به گراز وحشی و همچنین دمی مثل موش صحرایی است.

با پخش این عکس عده ای با رجوع به افسانه های متعلق به قبایل بومی کانادا مدعی شدند که این جانور همان موجود اسطوره ای این قبایل یعنی " cryptid Omajinaakoos " است. بعضی از کارشناسان نیز مدعی شدند که لاشه مذکور مربوط به یک سمور آمریکایی است که تجزیه شده است. البته نبود پوست سمور در اطراف صورت این جانور باعثشده است تا این ادعا با مشکل مواجه شود.