به گزارش افکارنیوز به نقل از عصر ايران در گزارش امروز (چهارشنبه) خود درباره چند مورد از مهمترين رويدادهاي هفتم تير سالهاي گذشته آورده است:


دومین اصغر قاتل محکوم به اعدام شد؛ روزنامه اطلاعات ۷ تیر ۱۳۳۴


دیروز محاکمه محمد هادی مروج قاتل که به نام دومین اصغر قاتل معروف شده است، در شیراز خاتمه یافت. دادگاه شیراز بعد از محاکمه سیف القلم، مرد خونخواری که ۱۲ زن را سال قبل مسموم کرد، دومین بار است که با یک قاتل دیگر که مدار اعمال او روی مسائل جنسی و شهوانی دور می‌زند، روبرو شده است.روز ۲۸ اسفند ماه سال گذشته طفل ۹ ساله‌ای به نام مسعود، شاگرد کلاس دوم دبستان زند مفقود شده بود و چند روز بعد در ۹ کیلومتری شهر جنازه طفل در حالیکه سر از بدنش جدا شده بود در گودالی پیدا شد.

پس از تحقیقات زیاد سرانجام یکی از همکلاسی‌های مسعود می‌گوید که آن روز مسعود را دیدم که همراه آقای " مروج " به گردش می‌رفت.


در کلانتری بازپرسی از مروج شروع می‌شود ولی او ابتدا انکار می‌کند و پس از آنکه ماموران دلایل کافی برای او می‌آورند، به جرم خود اعتراف نموده و چگونگی قتل مسعود را شرح می‌دهد.

در اثنای بازجویی از مروج خانواده دیگری به شهربانی مراجعه می‌کنند و اظهار می‌دارند که فرزند ۱۰ ساله آن‌ها به نام رضا، یک سال قبل مفقود شده و تا به حال اثری از او پیدا نشده است. پس از چند جلسه بازجویی معلوم می‌شود طفل مزبور را هم این مرد با وسائلی اغفال نموده و به خارج شهر برده و پس از اطفاء شهوت خود او را هم به سرنوشت مسعود دچار کرده است.


در ضمن بازجویی معلوم می‌شود که قبل از او هم، مروج طفل دیگری به نام نوازالله به سن ۹ سال را با خود به خارج شهر برده و به قتل رسانده است.


چون متهم به جرم خود اعتراف کرده بود، دادگاه او را به پنج سال حبس برای آزار رضا و عمل منافی عفت با او و نوازالله و مسعود و آزار محکوم کرد و چون قاتل هر سه طفل بی‌گناه را به قتل رسانده بود از نظر قتل، " مروج " را به اعدام محکوم ساخت.


مهندس زیرک زاده زندانی شد؛ روزنامه اطلاعات ۷ تیر ۱۳۳۵

ساعت ۱۰ صبح امروز آقای مهندس احمد زیرک زاده، نماینده اسبق مجلس شورای ملی که از ۲۸ مرداد تا کنون در حال اختفا به سر می‌برد، در فرمانداری نظامی حضور یافته و خود را به تیمسار سرتیپ بختیار فرماندار نظامی معرفی کرد و بلافاصله دستور داده شد او را به لشکر ۲ زرهی منتقل کرده و زندانی کنند.


مهندس زیرک زاده در روز ۲۸ مرداد جزء کسانی بود که از منزل آقای دکتر مصدق به اتفاق دکتر مصدق به خانه همسایه فرار کرده و از آن جا به خفاگاه‌های مختلف پناه بردند. کلیه کسانی که آن شب فرار کردند، طی ۳۴ ماه اخیر یا خود را معرفی کردند یا دستگیر شدند و تنها مهندس زیرک زاده بود که تا امروز در خفاگاه به سر می‌برد.


مهندس زیرک زاده نماینده دور هفدهم و از رهبران حزب ایران بوده است و مدتی هم در کابینه دکتر مصدق، کفیل وزارت اقتصاد ملی بود.


توطئه سوء قصد به جان امام خمینی؛ ‌ روزنامه اطلاعات ۷ تیر ۱۳۵۸

سید عباس خاتم، نماینده امام خمینی در نجف که ۱۰ روز پیش در نجف اشرف و بغداد بازداشت شده بود، پریروز به همراه یک گروه ۱۵ نفری از طریق مرز خسروی از سوی ماموران بعثعراق به ایران رانده شد. حجت الاسلام شیخ محی الدین مازندرانی یکی از همراهان گروه در مصاحبه‌ای با نمایندگان وسایل ارتباط جمعی که در مسجد " حاج شهباز خان " کرمانشاه ترتیب یافت، در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد تحریکات بعثی‌های عراق گفت: خبر صحیح داریم که عده‌ای را از مرزهای جنوب ایران وارد خاک کشورمان کرده‌اند تا امام خمینی را ترور کنند. آنها مرتب به جنوب و دیگر مناطق هم مرز خود با ایران اسلحه می‌فرستند و تجاوزات عراق به مرزهای ایران نیز نمونه‌ای از دشمنی این کشور با انقلاب اسلامی ایران است.


صبح امروز نیز شخصی که مدعی بود خبرهای پنهانی از این ماجرا دارد، تلفنی به اطلاعات گزارش داد که دو امیر سابق ارتش با تجهیز یک گروه ۷۰۰ نفری چریکی، قصد خرابکاری و ایجاد ترور و وحشت در ایران را دارند. وی تاکید کرد که یکی از هدف‌های این گروه چریکی، سوء قصد به جان امام است.

جزئیات حادثه سوء قصد به جان حجت الاسلام خامنه‌ای؛ ‌ روزنامه اطلاعات ۷ تیر ۱۳۶۰

در نخستین ساعات بعد از ظهر دیروز بعد از نماز و به هنگامی که حجت الاسلام والمسلمین خامنه‌ای در مسجد ابوذر خیابان قزوین در حال پاسخگویی به سوالات حضار بود، هدف سوء قصد قرار گرفت. برپایه گزارش‌های اولیه آقای خامنه ای بلافاصله به بیمارستان " بهارلو " انتقال داده شد تا تحت عمل جراحی قرار بگیرد.

چند تن از شاهدان عینی، مسئله تیراندازی را تکذیب کردند و علت این حادثه را فقط انفجار بمب کار گذاشته شده در ضبط صوت دانستند. یکی از شاهدان عینی به خبرنگار اطلاعات گفت: قبل از اینکه آقای خامنه‌ای جهت سخنرانی آماده شود، ضبط صوت روی تریبون قرار داشت. بعد از چند دقیقه که ایشان شروع به صحبت کرد، صدایی بلند شد و ایشان بر روی زمین افتادند و طرف راست بدنشان آسیب دید.


یکی از برادران عضو سپاه در گفت‌وگویی گفت: فقط چاشنی بمبی که در ضبط صوت کار گذاشته شده بود، منفجر شد و اگر چنانچه تمام بمب منفجر می‌شد آسیب بیشتری به ایشان وارد ‌می‌آمد.


مسئول انتظامی کمیته ۱۲ گفت: در این رابطه حدود ۱۲ نفر از افراد مشکوک بازداشت شده‌اند که به علت ثابت نشدن جرمشان از افشای نام آن‌ها فعلا خودداری می‌شود.


در ساعت ۱۷.۳۰ دیروز از دکتر منافی وزیر بهداری کسب اطلاع شد که عمل جراحی حجت الاسلام والمسلمین خامنه‌ای به نحو رضایت‌بخشی پایان گرفته و خطر در حدود ۷۰ درصد رفع شده و حال ایشان بسیار خوب است. ایشان به هوش آمده‌اند، جراحات وارده از ناحیه ترقوه سمت راست بوده که خونریزی شدید داشته که به حمدالله رفع و خونریزی متوقف شده است.


ساعت ۹ صبح امروز خبرنگاران اطلاعات مستقر در بیمارستان قلب گزارش دادند: حال مزاجی حجت الاسلام خامنه‌ای رو به بهبود می‌رود و مقارن صبح امروز ایشان با تنی چند از برادران پاسدار گفت‌وگوی کوتاهی داشتند. همچنین خبرنگاران ما افزودند که ایشان همچنان ممنوع الملاقات هستند.

حجت الاسلام حاج سید احمد خمینی دیشب از طرف امام امت از حجت الاسلام خامنه‌ای عیادت کرد. ضمنا حجت الاسلام هادی غفاری نیز دیشب با ایشان ملاقات کرد. خبرنگار ما می‌افزاید: حجج الاسلام هاشمی رفسنجانی و دکتر باهنر نیز صبح امروز از حجت الاسلام خامنه‌ای عیادت کردند.

خبرنگاران مستقر در بیمارستان می‌افزایند: حجت الاسلام خامنه‌ای امروز صبح صبحانه خورد و جز پرستاران مخصوص و پزشکان معالج و شخصیت‌ها، کسی حق دیدار و عیادت از ایشان را ندارد.