دادستان عمومی و انقلاب راور به ایرنا گفت: تاكنون تلاش های انجام شده برای كمك به معدنچیان حادثه دیده در معدن هجدك این شهرستان بی نتیجه مانده است.

سید ' مهدی قویدل ' افزود: با توجه به استفاده از کمک های کارشناسان و متخصصان مختلف از جمله کارشناسان امداد و نجات، اقدامات انجام شده برای کمک به معدنچیان حادثه دیده نتیجه ای نداشته است.

وی با ابراز تاسف از بروز این حادثه، خاطرنشان کرد: امکانات و نیروی متخصص مورد نیاز در محل حاضر هستند اما شرایط به گونه ای است که نمی شود کاری انجام داد.

دادستان عمومی و انقلاب راور تصریح کرد: با توجه به اینکه به گفته برخی افراد در روزهای گذشته صداهایی از داخل معدن شنیده می شده و اکنون این صداها قطع شده، احتمال جان باختن کارگران گرفتار افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: به محض اطلاع از وقوع این حادثه نیروهای امدادی و انتظامی، فرماندار، بازرسان اداره کار و نماینده دادستان در محل حاضر شده و اقدامات لازم را به انجام رسانده اند.

وی ادامه داد: جسد یکی از معدنچیان حادثه دیده شبانگاه روز حادثه / ۲۳ آذرماه / به بیرون انتقال داده شده است.

شانزدهم آذرماه سال گذشته نیز حادثه مشابهی در این معدن به وقوع پیوسته که طی آن تعدادی از معدنچیان، جان خود را از دست دادند. شهرستان راور ۱۴۰ کیلومتری شهر کرمان واقع شده است.